نمایش "سیم برق کیلو چند" از میاندوآب‌ به جشنواره سراسری راه یافت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب‌ گفت: نمایش "سیم برق کیلو چند" از این شهرستان به کارگردانی و نویسندگی "رامین دانشمند" به نخستین جشنواره سراسری تئاتر خانگی "نور موضعی" استان ایلام راه پیدا کرد.

محمود نیک‌مرام روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نمایش در مرحله اعلام نتایج بازبینی آثار ارسال شده به دبیرخانه آن، در زمره آثار برتر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در مجموع ۴۰ اثر نمایشی از اقصی نقاط کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، افزود: پس از بازبینی آثار توسط هیات بازبین در کل ۲۵ اثر نمایشی در ۲ بخش برق، خانواده خلاقیت و بخش حرفه‌ای مندرج در فراخوان جشنواره به مرحله داوری راه یافتند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب‌ با بیان اینکه نمایش "سیم برق کیلو چند" داستان ۲ نفر در بازداشتگاه را روایت می‌کند، گفت: یکی از آنها به خاطر هک کردن حساب‌های مردم دستگیر شده و دیگری به خاطر بریدن و فروختن سیم‌های برق به حبس افتاده‌ است.

نیک‌مرام افزود: در کمشکش بین این ۲ نفر، عامل فروش سیم‌های برق توسط هکر حساب‌های مردم تحقیر می‌شود اما دزد سیم برق نیز با قطع سیم‌ها باعث سوختن سیستم هکر شده تا نتواند حساب‌های مردم را خالی کند.

وی اضافه کرد: وی در آخر به خاطر اینکه با قطع سیم‌ها و بدست آوردن مبلغ بسیار ناچیز به لوازم منزل مردم هم آسیب‌های زده است، اظهار پشیمانی می‌کند.

وی افزود: در این اثر "غلامرضا قلی‌یان" و "مهراب مختاری" از هنرمندان میاندوآبی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

به گزارش ایرنا این جشنواره توسط شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام و با همکاری انجمن تلاشگران سبز علامه به علت شیوع ویروس کرونا و ضرورت فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

آیین اختتامیه این جشنواره در ۱۱ آبان ماه به صورت زنده در شبکه اجتماعی اینستاگرام برگزار خواهد شد.

پیشتر فیلم پویانمایی بنام "مرد ماهی‌گیر و دردسر بزرگ" به کارگردانی '"رامین دانشمند" از میاندوآب‌ عنوان برترین اثر سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی را به خود اختصاص داده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =