اعلام مخالفت حزب امت سودان با عادی سازی مناسبات با رژیم صهیونیستی

تهران – ایرنا – حزب "امت" سودان امروز (جمعه) با صدور بیانیه ای روند عادی سازی مناسبات میان کشورش و رژیم صهیونیستی را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سودان "سونا" ، حزب امت تهدید کرد که " اگر دولت انتقالی با دولت نژادپرست و اشغالگر اسراییل روابط سیاسی برقرار کند"، رای اعتماد خود را از دولت سودان بازپس خواهد گرفت.
حزب امت سودان از برقراری روابط سیاسی با اسراییل به عنوان " خیانت " نام برده و خاطرنشان کرد : این اقدام هیچ ارتباطی با صلح ندارد و باعث افزایش درگیری ها خواهد شد زیرا صلح بدون عدالت قابل تحقق یافتن نیست.
در همین راستا « صادق المهدی » رهبر حزب امت سودان از تصمیم اتخاذ شده در خصوص حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم استقبال کرده و گفت: این تصمیم دیرهنگام صورت گرفت و دیون خارجی سودان به همراه سود حاصل از آنها که متعلق به رژیم قبلی است، می بایست نادیده گرفته شود.
از سوی دیگر دولت سودان امروز (جمعه) آمادگی مشروط خود را برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

منابع دولتی در سودان به خبرگزاری رویترز گفتند که عبدالله حمدوک نخست وزیر دولت انتقالی در صورت موافقت پارلمان، آماده عادی سازی روابط با اسرائیل است.

احتیاط خارطوم نسبت به سازی روابط با اسرائیل، بیانگر ترس از این است که چنین اقدام بزرگی موجب برهم خوردن توازن فعلی بین ارتش و شهروندان شود.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =