بیش‌از ۲۳۹ هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش‌های همگانی هلال احمر را فرا گرفتند

زاهدان- ایرنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۲۳۹ هزار نفر در ۶ ماه نخست امسال آموزش های عمومی و همگانی هلال احمر را در این استان فرا گرفتند.

 علیرضا میربهاء الدین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آموزش یکی از اساسی ترین اهداف هلال احمر برای ارتقای آمادگی و افزایش علم امدادی عمومی مردم به منظور مقابله با حوادث و سوانح احتمالی است.

وی ادامه داد: آموزش های این مدت در قالب  ۳۵۲ دوره آموزش عمومی و همگانی در سیستان و بلوچستان برگزار شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت : ۲۹۰ دوره آموزش های عمومی در خانه های هلال استان برای ۲ هزار و ۹۸۱ نفر در رده سنی کودکان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان، ۳۵ دوره آموزشی کمک های اولیه  و مهارتهای داوطلبی با شرکت ۸۹۱ نفر و ۲۷ دوره  آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات با حضوزر ۷۴۰ فراگیر در این مدت از سوی حوزه آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.
وی ادامه داد : ۲۳۴ هزار و ۴۱۶ نفر نیز در این استان در مناسبت‌های خاص و مذهبی آموزش های عمومی و همگانی را فرا گرفتند.

میربهاء الدین بیان کرد: در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا یکهزار و ۵۶۲نفر به صورت غیرحضوری و ۲ هزار و ۹۲۷ نفر به صورت حضوری آموزش های مربوطه را فرا گرفتند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اجرای ۶ دوره آموزش تخصصی امداد و نجات در قالب  دوره های عملیات لجستیک ، پایه پیش بیمارستانی ، اسکان اضطراری ، تصادفات جاده‌ای برای ۱۳۶ نفر از نجاتگران  در راستای تربیت تیم های تخصصی و پوشش پایگاههای امدادونجات را از دیگر اقدامات انجام شده  این حوزه در سال جاری عنوان کرد.
وی ادامه داد: همچنین انتشار فیلم و کلیپ، ارسال پیامک آموزشی، آموزش ایستگاهی، تهیه و توزیع اینفوگرافی و پیام های هشدار، استفاده  از ظرفیت های صدا وسیما، نصب بنر و استند، تهیه محتوای آموزشی ویژه فضای مجازی،  توزیع افزون بر  ۵۲ هزار برگ بروشور و پوستر ، بیش از ۲۸۳ هزار نکات آموزشی در محل ایستگاه‌های غربالگری در خصوص  پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا از دیگر اقدامات معاون آموزش و پژوهش هلال احمر استان در ۶ ماه نخست امسال بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =