تامین ۹۰ درصد از تسلیحات نظامی کشور بومی است

قشم- ایرنا- امام جمعه شهرستان قشم گفت: کشور با تکیه بر جوانان و متخصصان بومی خودتوانست در حوزه تسلیحات نظامی کشور تا ۹۰ درصد خودکفا شود.

حجت الاسلام میثم تارم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قشم افزود: ایران در گذشته به صورت ۱۰۰ درصددر تامین تسلیحات خود وابسته بود که این خودکفایی افتخار بزرگی برای کشور و مردم است.

وی ادامه داد: امید است در ۱۰ درصد باقی مانده در زمینه مسایل هواپیمایی نیز با توجه به متخصصان بومی کمبودها برطرف شود.

امام جمعه قشم با تبریک پایان یافتن تحریم‌های تسلیحاتی تصریح کرد: با وجود تلاش‌های آمریکا برای استمرار این تحریم، برا اساس قطع نامه ۲۳۳۱ از خرید و فروش تسلیحات ایران رفع تحریم شد و این یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران به شمار می‌آید.

وی اظهار کرد: یکی از وجه‌های رفع تحریم، فروش تسلیحات و مهمات است که این امر تعارض بین ارتقای بنیه دفاعی و  وضعیت معیشتی را از بین می‌برد.

تارم در گفت: فروش تسلیحات نظامی می‌تواند ارزآوری مناسبی برای کشور داشته باشد و وضعیت اقتصادی را بهبود بخشد.

وی ضمن تقدیر از دستگاه قضایی کشور ادامه داد: سند امنیت قضایی گام بلندی در راستای امنیت شهروندان و اطمینان عمومی و مردم به حساب می‌آید.

نیروی انتظامی قشم ۹۲۲ طرح در یکسال گذشته اجرا کرد

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان قشم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قشم گفت: ۹۲۲ طرح در حوزه‌های پیشگیری، عملیات، فتا، امنیت اقتصادی، آگاهی، راهور، مبارزه و مواد مخدر، فرودگاه، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی توسط  پلیس قشم در یکسال گذشته اجرا شده است.

حجت الاسلام حسام الدین مویدیان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی افزود: افزایش ۲۶۲ درصدی کشف کالای قاچاق و سوخت، افزایش ۵۴ درصدی کشف مواد مخدر و رشد ۳۹ درصدی کشف سرقت از جمله اقدامات نیروی انتظامی در شهرستان قشم است.

وی تصریح کرد: ارتقای ۱۲۰ درصدی برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و رشد ۳۶ درصدی برخورد با تخلفات حادثه ساز راهنمایی و رانندگی و همچنین رشد ۱۱۰ درصدی کشف جرایم اینترنتی از سایر اقدامات نیروی انتظامی شهرستان قشم به شمار می‌رود.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان قشم، تامین مقتدرانه امنیت، آرامش و آسایش را در جامعه، موهبتی عظیم دانست و ادامه داد: رشد ۱۷۰ درصدی مبارزه با جرایم و مفسدان اقتصادی و افزایش ۲۰ درصدی دستگیری سارقان توانسته امنیت بالایی را در جزیره قشم رقم بزند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =