گزارش وزارت دفاع آذربایجان از آزادسازی برخی مناطق مهم  در قره باغ

  باکو -  ایرنا -  وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، طی گزارشی از آزادسازی برخی مناطق و ارتفاعات مهم از کنترل نیروهای ارمنی در منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد .

  بنا به این گزارش درگیری های شدید روز گذشته و بامداد امروز ( جمعه ) در محورهای " اقدره " ، " فضولی -  هادروت – جبرایل " و " قوبادلی " در قره باغ ادامه یافت.

  این  گزارش می افزاید:  بر اثر عملیات نظامی ارتش جمهوری آذربایجان نیرروهای ارمنی در محورهای " فضولی " ، " جبرایل " و " قوبادلی " متحمل شکست سنگین  شده و در این محورها برخی مناطقه  و ارتفاعات مهم آزاد شده است .

  وزارت  دفاع  جمهوری آذربایجان همچنین با اشاره به این که در تمامی خط مقدم جبهه خسارات جبران ناپذیر به زیرساختهای نظامی نیروهای ارمنی وارد شده است افزود : نیروهای ارمنی در حال حاضر با کمبود تجهیزات نظامی و مواد غذایی مواجه هستند.

در عین حال طرف ارمنی گزارش های مقام های نظامی جمهوری آذربایجان را در ارتباط با آزادی و بازپس گیری مناطق اشغالی، از جمله گزارش مقام های باکو در باره آزادسازی تمامی مناطق نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان رد می کنند.

  در گیری های نظامی نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان  از ششم  مهر ماه گذشته  آغازشده و باکو آزادسازی در جریان این درگیریها  برخی شهرستانها از جمله  " فضولی " ، " خوجاوند " ،  "  جبرایل " و " زنگیلان  " در منطقه مورد مناقشه قره باغ را اعلام  کرد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان