خراسان ‌رضوی هفته پیش میزبان مسوولان کشوری بود

مشهد- ایرنا- خراسان‌ رضوی در هفته پایانی مهر ماه میزبان تعدادی از مسوولان و مدیران بلندپایه کشوری در حوزه‌های مختلف نظیر بهداشت و درمان، بورس و حوزه فناوری اطلاعات بود.

نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور دولت الکترونیک از جمله مهمانان کشوری هفته گذشته مشهد بود که به دعوت مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مشهد به این شهر سفر کرد.
نصرالله جهانگرد ۲۹ مهر ماه با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد بر هوشمندسازی شهرها تاکید کرد و گفت: مشهد در حوزه‌های فناوری، بسیار پیشرو و دارای مراکز علمی شهری و متخصصان خوبی در حوزه فناوری اطلاعات است و در دو سال گذشته نیز به وضعیت مناسبی از این نظر رسیده‌ایم.
وی افزود: اکنون که در مشهد توانایی‌های خوبی در حوزه ایجاد پایگاه داده و مکان محور سه‌بعدی وجود دارد باید با تدابیر شورای شهر این مهم به عنوان پایه تصمیمات شهری قرار گیرد و براساس آن کنترل، هدایت و نظارت در بخش‌های مختلف صورت پذیرد.
نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور دولت الکترونیک در این جلسه تاکید کرد مشهد باید به عنوان الگویی موفق در سطح ملی عمل کند.

سهم ۱.۲ تریلیون دلاری شرکتهای فناور
معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دیگر مهمان جلسه علنی هفته گذشته شورای اسلامی شهر مشهد بود.
ستار هاشمی در این جلسه گفت: میزان درآمد ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه استخراج طلا معادل حدود نیمی از درآمد یکی از شرکت‌های برتر در حوزه فناورانه دنیاست از این رو باید در راستای اقتصاد مقاومتی به حوزه فناوری توجه شود.
وی افزود: در این شرایط ناپایدار اقتصادی، شرکتهای برتر فناوری دنیا سهم ۱.۲ تریلیون دلاری در بازار دارند، استفاده از ظرفیت تحلیل داده، ایجاد ثروت و پول می کند و باید به این ظرفیت به صورت جدی نگاه کرد.

تاکید بر مصرف "ویتامین دی"
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ۲۷ مهر ماه از مراکز خدمات جامع سلامت مشهد بازدید کرد.
دکتر زهرا عبدالهی در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: کمبود "ویتامین دی" در بدن انسانها یک مشکل جهانی است و کمبود همین ویتامین در بین شهروندان ایرانی همانند سایر کشورها شیوع به نسبت بسیاری دارد.
وی افزود: توصیه می‌شود برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا افراد بزرگسال هر ماه یک عدد قرص ۵۰ هزار واحدی "ویتامین دی" و کودکان زیر ۱۲ سال هر دو ماه یک عدد از همین قرص را مصرف کنند. برای کودکان با سن زیر دو سال نیز قطره "ویتامین دی" تجویر می‌شود.

توسعه سرمایه گذاری از بستر بازار سرمایه
نایب رییس و عضو هیات مدیره بورس تهران نیز ۲۹ مهر ماه با حضور  در مراسم گشایش "شعبه سوپرمارکت مالی" یکی از شرکتهای تامین سرمایه در مشهد به حضور ۵۰ میلیون سهامدار شامل سهام عدالت و دیگر موارد سهام در کشور اشاره و بیان کرد: هرگونه توسعه سرمایه‌گذاری در کشور باید از بستر بازار سرمایه باشد.
محمودرضا خواجه‌نصیری افزود: معیشت حدود ۸۰ درصد مردم در کشورهای پیشرفته با فعالیت در بورس، بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری‌های مختلف گره خورده است.
وی ادامه داد: ظرف یک سال اخیر فقط در یک فقره عرضه اولیه‌ سهام توسط شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی در بورس، ظرف کمتر از یک دقیقه ۸۰ هزار میلیارد ریال جذب شد که نشانگر قدرت بزرگ توان مالی مردم است که می‌تواند کشور را متحول کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها