سیاستمدار آلمانی: مناظره ترامپ و بایدن چیزی را تغییر نداد

تهران- ایرنا- «زیگمار گابریل» در واکنش به مناظره شب گذشته نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، آن را بازگشت مجدد نامزدها به تمدن دانست و با این حال گفت که این مناظره نظر رای‌دهندگان را تغییر نداد.

به گزارش ایرنا، شب گذشته برای آخرین بار «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان و «جو بایدن» نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در مناظره ای تلویزیونی شرکت کردند.

در همین رابطه «زیگمار گابریل» رئیس سازمان مناسبات فراآتلانتیکی آلمان موسوم به «پل آتلانتیک» امروز (جمعه) به شبکه تلویزیونی زد. د. اف. (ZDF) آلمان گفت: مناظره تلویزیونی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و جو بایدن رقیب وی، 'بازگشت به تمدن' بود.

رئیس سابق حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) افزود: 'این نهایتا یک بحث عادی بود، اما گمان نمی کنم که باعث تغییر نظر رای دهندگان شده باشد.

گابریل با بیان این که انتخاب مجدد ترامپ به این معنی است که اروپا همچنان 'کانون مخالفت' با واشنگتن خواهد بود، تاکید کرد: «او می خواهد اتحادیه اروپا را تجزیه کند و حامی بزرگ خروج انگلیس از اتحادیه بود. در همین حال ناتو نیز بیشتر تضعیف خواهد شد و ایالات متحده کماکان به توافق نامه های بین المللی اعتقادی نخواهد داشت. ترامپ دنباله رو این ایده است که مردان بزرگ دنیا معاملات را انجام می دهند و بقیه باید از آنها پیروی کنند.»

وزیر خارجه پیشین آلمان پیش بینی کرد حتی اگر بایدن در انتخابات پیروز شود، اختلافاتی بین واشنگتن و اروپا وجود خواهد داشت زیرا منافع و چشم اندازها تغییر کرده است. همچنین اروپا باید مسئولیت بیشتری در خاورمیانه عهده دار شود، زیرا آمریکایی ها از آنجا خارج می شوند.

وی با این حال یادآور شد که بایدن می داند که مشارکت برای ایالات متحده چقدر مهم است و مشارکت های جدیدی را ارائه می دهد. نامزد دموکرات ها با توجه به قدرت گیری چین و روسیه می گوید این به دنیای دموکراتیک فرصت می دهد تا 'توازن در جهان را متعادل کند'.

سازمان «پل آتلانتیک» که در سال ۱۹۵۲ ایجاد شده، هدف خود را تعمیق همکاری بین آلمان و اروپا با ایالات متحده قرار داده است. حدود ۵۰۰ نماینده از حوزه های تجارت و سیاست و همچنین علوم و رسانه ها در این سازمان فعالیت می کنند.

شبکه خبری سی ان ان پس از این مناظره گزارش داد: بنابر نظرسنجی این شبکه، ۵۳درصد بایدن را برنده آخرین مناظره دانسته اند، درحالی که تنها ۳۹ درصد دونالد ترامپ را برنده آن دانستند. انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰  آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =