۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۳
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84085780
۲ نفر

برچسب‌ها

 کرملین: رفتار گستاخانه غرب را تحمل نمی‌کنیم

مسکو - ایرنا- دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: رفتار گستاخانه از سوی کشورهای غربی در مورد روسیه را تحمل نمی‌کنیم اما به تشریح مواضع خود ادامه خواهیم داد.

به گزارش ایرنا، پسکوف روز جمعه در گفت و گو با شبکه اول تلویزیون روسیه گفت: بدیهی است که هیچکس قصد ندارد گستاخی از طرف کشورهای غربی (در مورد روسیه) را بپذیرد.

وی در واکنش به پرسشی در مورد اظهارات اخیر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که از امکان توقف گفت وگوها بین روسیه و اتحادیه اروپا بخاطر عدم وجود احترام متقابل سخن گفته بود، اظهار داشت: ما قصد تحمل رفتار گستاخانه را نداریم و لاوروف به این نکته اشاره کرد.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در همین حال خاطرنشان کرد که روسیه برای ادامه تشریح مواضع خود (به کشورهای غربی) مصمم است.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت که مشکلات معینی در روابط روسیه با آلمان بروز کرده است.

پسکوف افزود: عامل تنش آفرین مشخصی در روابط بین روسیه و آلمان وجود دارد اما برای اینکه این عامل از بین برود، دو کشور باید به اتفاق یکدیگر اقدام کنند.  

وی ادامه داد: بدیهی است که ما در این مساله تاحدودی دلسرد شده ایم زیرا تلاش ها برای همکاری در این مساله (با آلمان) موفق نبوده است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه به سخنان اخیر ولادیمیر پوتین اشاره کرد که روسیه و آلمان منافع و طرح های مشترکی دارند که دو کشور را به یکدیگر نزدیک می کند و برلین شریک تجاری بزرگ مسکو است و دو کشور به یکدیگر نیاز دارند.

روابط روسیه و برخی کشورهای غربی بویژه آلمان به دلیل اتهام غرب به مسکو در مسمومیت الکسی ناوالنی فعال سیاسی روس که مدتی در بیمارستان برلین بستری شد، پرتنش شده است و اتحادیه اروپا تحریم هایی را در مورد مساله ناوالنی در مورد روسیه وضع کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =