اعلام حمایت مجدد انصارالله یمن از لبنان و فلسطین

تهران – ایرنا - « محمد علی الحوثی » عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که " در هر گونه مقابله آتی با اسراییل " ما در حد توان از برادارن خود در فلسطین و لبنان حمایت می کنیم .

به گزارش پایگاه خبری لبنانی « العهد »، الحوثی توضیح داد: هدف رژیم صهیونیستی از عادی سازی مناسبات با کشورهای عربی جاسوسی کردن علیه ایران و پا گذاشتن در نزدیکی تنگه هرمز است.

وی در ارتباط با تجاوز رژیم سعودی علیه یمن گفت: هدف عربستان اشغال کشور یمن و تسلط یافتن بر منابع ثروت در کشور ما به ویژه جزیره "سقطری" است . کشورهای متجاوز با اقدامات سازمان ملل و طرح های ارائه شده جهت برقراری صلح در یمن اعلام مخالفت کرده اند و همچنین بیانیه مشترک سازمان ملل را نپذیرفتند و در صدد باج خواهی از ما هستند و سعی دارند تا با اعمال محاصره شرایط خود را بر ما تحمیل کنند.  

الحوثی در ارتباط با موضوع تعیین " حسن ایرلو" سفیر جدید ایران در یمن گفت: آمریکایی ها با گشایش سفارت خانه ها در صنعا مخالفند و ما را از نظر دیپلماتیک در محاصره قرار داده اند . ما از سفیر ایران استقبال می کنیم.

در مورد پرونده مبادله اسرا ، الحوثی تاکید کرد : انصارالله آماده مبادله اسرا به طور فراگیر است . اما برخی ها در این راه کارشکنی می کنند . به عنوان مثال آمریکا سعی کرد تا آزادی اسرای آمریکایی را به تاخیر اندازد و دونالد ترامپ هم اکنون به دلایل انتخاباتی با انجام این کار موافقت کرده است .

عربستان همراه با امارات، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.
کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن به تدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.
این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها تن از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزین به همراه نداشته است.

عربستان در تجاوز خود علیه یمن از حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم مالی، نظامی، سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی بهره‌مند بوده است.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =