خط تولید۴واحد صنعتی هرمزگان به مواد ضدعفونی‌کننده تغییر یافت

بندرعباس - ایرنا- مدیرعامل شهرکهای صنعتی هرمزگان گفت: در راستای حمایت از بخش سلامت، خط تولید۴واحد صنعتی این استان به مواد ضدعفونی‌کننده تغییر یافت.

سید امیر امیری زاده روز جمعه درگفت وگوبا ایرنا افزود: شرکت های صبا کار یلدای سهند، پدرام طب بندر، مصطفی گرمابدری و هرمز الکل بندر تولیدات خود را برای مقابله با بیماری کرونا در استان هرمزگان به تولید موادضدعفونی‌کننده(ماسک، ژل و دستکش) تغییر دادند.

وی ادامه داد: شرکت صبا کار یلدای سهند که تا پیش از شیوع ویروس کرونا، تولیدکننده نایلون و نایلکس بود، اکنون خط تولید دستکش یکبار مصرف و همچنین شرکت پدرام طب بندر که در گذشته البسه یکبار مصرف بیمارستانی و پک‌های جراحی تولید می‌کرد اکنون خط تولید ماسک، محلول و دستکش لاتکس را راه‌اندازی کرده است.

وی تصریح کرد: شرکت اورهال شرکت هرمز الکل بندر هم از سال ۱۳۹۳ غیرفعال بود و با پیگیری‌های شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان روند راه‌اندازی این شرکت در کمتر از یک ماه صورت گرفت و در حال حاضر با خط تولید الکل طبی ۹۶ درصد و الکل صنعتی ۹۰ تا ۹۱ درصد فعال است و نیاز استان و سایر استان‌های همجوار را برطرف می‌کند.

بنا به اظهار وی ، شرکت مصطفی گرمابدری نیز در آن بسته‌بندی حبوبات و سبزیجات انجام می‌گرفت، خط تولید خود را به ساخت ژل و محلول ضدعفونی تغییر داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =