۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۹
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84085753
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱ طرح وقفی در خراسان رضوی بهره‌برداری شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: همزمان با دهه وقف ۲۱ طرح عمرانی، اقتصادی و کشاورزی در اراضی و اماکن وقفی و بقاع متبرکه این استان با هزینه ۲۰۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل عواید حاصل از موقوفات یا نذورات به بهره‌برداری رسید.

حجت الاسلام محمد احمدزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح‌ها شامل ساخت استخر ذخیره آب، مسکن، دارالقرآن، توتستان و نیروگاه‌های برق خورشیدی در شهرستان‌های مشهد، کاشمر، طرقبه شاندیز و برخی دیگر از نقاط این استان است.

وی ادامه داد: استخر ذخیره آب مربوط به موقوفه گوهرشاد واقع در شهر شاندیز است که با ظرفیت ۶۵ هزار مترمکعب حجم ذخیره سازی آب بزرگترین استخر از نوع خود در خراسان رضوی به شمار می‌رود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: همچنین طرح‌های دیگری که در دهه وقف به بهره برداری رسید شامل ۱۳ نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت ۶۵۰ کیلووات در موقوفات و بقاع متبرکه و دو طرح مسکونی در مشهد و کاشمر است.

وی افزود: طی یک سال اخیر ۴۱ هزار مترمربع طرح عمرانی با هزینه ۷۹ میلیارد ریال و ۹ هزار و ۸۰۰ مترمربع طرح سرمایه‌گذاری با مبلغ ۵۴۴ میلیارد ریال از محل درآمدهای موقوفات این استان اجرا شده که به بهره وری موقوفات کمک شایانی کرده است.

حجت الاسلام احمدزاده با اشاره به وجود ۲۶ هزار و ۲۰ موقوفه در خراسان رضوی ادامه داد: سال گذشته ۲۲۰ موقوفه و از ابتدای امسال تاکنون ۹۲ موقوفه جدید به ارزش ۷۵۰ میلیارد ریال با نیت‌های مذهبی، اقدامات نیکوکارانه، ساخت مساجد، امور فرهنگی و قرآنی در شهرهای مشهد، نیشابور، کاشمر، تربت‌جام و تربت‌حیدریه به ثبت رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =