۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۴
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84085747
۰ نفر

برچسب‌ها

 جرایم اقتصادی در یزد ۳۰ درصد افزایش یافت

یزد- ایرنا- سرپرست پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی یزد گفت: جرایم اقتصادی به خصوص فرار مالیاتی، احتکار و زمین‌خواری در سال‌جاری و نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجموع ۳۰ درصد در استان افزایش یافته است.

سرهنگ محمدحسن کارگر روز جمعه به مناسبت هفته نیروی انتظامی ( ۲۷ مهر لغایت سوم آبان‌ماه ) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  این میزان شامل جرم احتکار ۲۲ درصد، فرار مالیاتی ۳۰۴درصد، اخلال در نظام اقتصادی ۲۱ درصد و زمین خواری ۷۰ درصد است.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم نیروی انتظامی رصد و شناسایی برای پیشگیری و برخورد با انواع جرایم اقتصادی با هوشیاری ماموران و همکاری مردم برای کاهش آنها در استان است، ابراز امیدواری کرد تا پایان سال‌جاری با همراهی بیشتر مردم بتوان با متخلفان برخورد صورت گیرد.             

یزد، نقش موثری در اتصال استان های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب، راه‌های آن برای انتقال سوخت و سایر کالای قاچاق مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین از جاده های استان یزد تردد می‌کنند.

همچنین فرمانده انتظامی یزد  ۲۳ مهرماه امسال به خبرنگاران گفته بود: در ۶ ماهه نخست امسال ماموران فتا ( پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) استان به درخواست مردم و با همکاری آنها به هزار فقره پرونده جرایم مربوط به فضای مجازی رسیدگی کردند و متخلفان مطابق مقررات به مراجع قضایی معرفی شدند.

بهدانی‌فرد افزود: از این تعداد ۲۷ درصد آن مربوط به برداشت غیرمجاز و کلاهبرداری اینترنتی است که هوشیاری بیشتر شهروندان در این مورد ضروری است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =