نمایش ۳۰ فیلم در آخرین روز برگزاری جشنواره بین‌اللملی فیلم‌های کودکان

اصفهان- ایرنا- ۳۰ فیلم سینمایی، داستانی، کوتا و بلند، انیمیش امروز جمعه در آخرین روز برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان در سه بستر فضای مجازی نمایش داده می‌شود.

مدیراجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در گفت وگو با ایرنا افزود: به دلیل شرایط کرونایی فیلم‌های منتخب در سه پلتفرم فیلیمو، نماوا و تیوا از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ برای علاقه‌مندان نمایش داده می‌شود.

ایمان حجتی اظهارداشت: در بستر فیلیمو  ۶ فیلم خارجی پسر ابری به مدت ۷۷ دقیقه، جیکوب، می‌می و سگ‌های سخنگو به مدت ۶۵ دقیقه، تنها به مدت ۹۶ دقیقه، چیری و چری به مدت ۹۰ دقیقه، راه طولانی شمال به مدت ۸۵ دقیقه و پسر و جهان به مدت ۸۰ دقیقه نمایش داده می‌شوند.

وی بیان کرد: در بسته پویانمایی‌های کانون هفت انیمیشن‌ این هم پول ماهی، توکا در قفس، زری زری کاکل زری، زندگی مورچه‌ها، قلب مترسک، کشاورز و ربات کیمیاگر، نقاشی رومی به مدت ۹۵ دقیقه گنجانده شده است.

وی تصریح کرد: برای بخش منتخب جشنواره بین‌المللی نیز فیلمی از هندوستان با نام لبخند به مدت ۳۰ دقیقه در نظر گرفته شد و خداحافظ سینما به کارگردانی یاسر احمدی به مدت ۸۶ دقیقه آخرین فیلمی‌ست که در فیلیمو ویژه ناشنوایان نمایش داده می‌شود.

به گفته وی در برنامه نماوا در روز ششم جشنواره سی‌وسوم فیلم‌ شماره۲۹ به کارگردانی هادی رحیمی خواص به مدت ۱۰۴ دقیقه در پلتفرم نماوا ویژه نابینایان نمایش داده می‌شود.

همچنین در بخش بین‌المللی نمایش پنج انیمیشن گربه‌ها در هلوآباد به مدت ۸۷ دقیقه، حیوانات بیسکوییتی به مدت ۹۱ دقیقه، پرنسس یخی با مدت زمان ۸۸ دقیقه، سگ‌های قطبی به مدت ۹۱ دقیقه و کاپیتان شمشیردندان و الماس جادویی به مدت ۸۵ دقیقه برنامه‌ریزی شده است.

وی تصریح کرد: نمایش فیلم خداحافظ سینما ساخته یاسر احمدی به مدت ۸۶ دقیقه ویژه نابینایان در این برنامه گنجانده شد.

وی افزود: در برنامه تیوا سه انیمیشن خارجی حیوانات بیسکوییتی به مدت ۹۱ دقیقه، سگ‌های قطبی به مدت ۹۱ دقیقه و کاپیتان شمشیردندان و الماس جادویی به مدت ۸۵ دقیقه نمایش داده می‌شود.

حجتی اضافه کرد: شهر موش‌ها به مدت ۷۸ دقیقه، دزد عروسک‌ها به مدت ۷۷ دقیقه، گلنار به مدت ۸۲ دقیقه، آهوی پیشونی سفید به مدت ۸۹ دقیقه و مربای شیرین به مدت ۹۲ دقیقه فیلم‌هایی هستند که علاقه‌مندان می‌توانند روز پنجم جشنواره در تیوا تماشا کنند.

وی اظهارداشت: در این روز برگزاری کارگاه چگونه فیلم کودک خود را به بازارهای جهانی معرفی کنیم؟ در بخش بین‌الملل از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و کارگاه تعامل سینما و بازی‌های ویدئویی در بخش ملی از ساعت ۱۳ تا ۱۵ برنامه‌ریزی شد که از طریق تلویزیون تعاملی تیوا نیز پخش خواهد شد.

آیین اختتامیه این جشنواره  امروز به صورت آنلاین در فضای مجازی از ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می شود.

سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان براساس توافق‌نامه سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان، از ۲۷ مهر تا دوم آبان در ۲  بخش "مسابقه سینمای ایران" و "مسابقه سینمای بین‌الملل" برگزار شد.

همچنین ۱۰۷ فیلم بخش‌های مختلف جشنواره در ۶ روز در سه پلتفرم: "نماوا"، "فیلیمو" و "تیوا" بر اساس جدول برنامه‌ها به نمایش در آمد.

نمایش برنامه‌های مجازی (پروانه شو- اصفهان، نشست‌های خبری صاحبان آثار، بزرگداشت‌ها، افتتاحیه و اختتامیه) در ایام جشنواره، از طریق پلتفرم "تیوا" قابل دسترس بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =