۱۳۱۰ واحد مسکونی در گلبهار به بهره‌برداری رسید

مشهد-ایرنا- هزار و ۳۱۰ واحد مسکونی طرح مسکن مهر و اقدام ملی تولید و عرضه مسکن روز پنجشنبه طی مراسمی در شهر جدید گلبهار به بهره‌برداری رسید.

فرماندار چناران عصر پنجشنبه در حاشیه این مراسم گفت: امروز ۳۰۰ واحد طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن و  هزار و ۱۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید گلبهار به بهره برداری رسید.

 حمید انصاری افزود: همچنین امروز عملیات اجرایی ۲ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در گلبهار آغاز شد.

وی ابراز امیدواری کرد طرحهای جدید نیز با کیفیت مطلوب و در حداقل زمان ممکن به اتمام رسیده و تحویل شوند.

فرماندار چناران گفت: افزایش واحدهای مسکونی یکی از شاخصه های مهم توسعه جمعیت در شهرهای جدید کشور نظیر شهر جدید گلبهار است که قطعا امکانات و پتانسیل های بالقوه را در این شهرها به بالفعل تبدیل خواهد نمود.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار نیز در حاشیه این مراسم گفت: طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر جدید گلبهار در مجموع با ظرفیت ۱۵ هزار واحد در سه بخش "فروش اقساطی و ثبت نامهای انجام شده در سامانه طرح اقدام ملی"، "پروژه های مشارکتی بخش خصوصی و دولتی" و همچنین "زمینهای واگذار شده به صورت فردی و گروهی دارای تعهد ساخت" در دست پیگیری و اجراست.

هومن گریوانی افزود: تامین زمین در شهر جدید گلبهار متناسب با رشد شهر و در مناطقی که دارای خدمات روبنایی و زیربنایی است انجام پذیرفته است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار در تشریح وضعیت طرح مسکن مهر این شهر گفت: از ۳۹ هزار و ۸۳۳ واحد مسکن مهر در این شهر تاکنون ۳۱ هزار و ۳۶۰ واحد افتتاح شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۲۰۹ واحد مربوط به انبوه‌سازان، ۱۵ هزار و ۹۸۹ واحد مربوط به تعاونی‌ها و هزار و ۱۶۲ واحد مربوط به خودمالکان بوده است.

گریوانی افزود: از هشت هزار و ۴۳۷ واحد باقیمانده طرح مسکن مهر در شهر جدید گلبهار، هزار و ۱۰ واحد امروز افتتاح شد، سه هزار و ۱۳۳ واحد در بهمن ماه افتتاح می‌شود و چهار هزار و ۲۹۴ واحد باقیمانده مربوط به بخش تعاونی است که دولت نسبت به آنها مسوولیتی ندارد.

وی اضافه کرد: از چهار هزار و ۲۹۴ واحد مسکن مهر که مربوط به تعاونی‌هاست، ساخت ۲ هزار و ۱۴۹ واحد بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۲ هزار و ۱۴۵ واحد کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شهرجدید گلبهار که برای جمعیت ۲۰۰ هزار نفر و قابل توسعه تا ۴۰۰ هزار نفر ساخته شده با وسعت چهار هزار هکتار در ۳۵ کیلومتری شمال غربی مشهد در امتداد جاده مشهد - چناران واقع است.

ایجاد این شهر در چارچوب سیاست ایجاد مراکز اقماری اسکان جمعیت برای شهرهای بزرگ به منظور کنترل توسعه پیوسته این شهرها، هدایت اسکان جمعیت در محدوده اطراف آنها و جلوگیری از نابودی زمینهای کشاورزی اطراف شهرها و اسکان بی رویه جمعیت، سال ۱۳۷۲ به عنوان نخستین مصوبه "طرح جامع شهرهای جدید" به تصویب شورای عالی شهرسازی رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =