۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۰
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 84085632
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آسیب های اجتماعی ناشی از کرونا در کرج رصد می شود

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز وفرماندار کرج اعلام کرد که براساس یک تفاهم نامه بین دستگاه های اجرایی، آسیب های اجتماعی و روانی ناشی از کرونا در این شهرستان رصد می شود.

غفور قاسم پور شامگاه پنجشنبه  در نشست انعقاد تفاهم نامه  بین بخشی  دستگاه های اجرای شهرستان کرج  افزود:  کاهش عوامل خطر اختلالات روانی، اجتماعی و محیطی ، افزایش حمایت ها و مراقبت های اجتماعی از افراد دارای اختلالات روانی و ارتقای سواد سلامت روان در گروه های مختلف جامعه از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه  است. 

وی  ادامه داد: بر این اساس حداکثر تا پایان آبان ماه  جاری هریک از دستگاه ها رابطان اقدام جامعه خود را برای تعریف کمیت وکیفیت اقدامات موظف شده به فرمانداری معرفی می کنند.

 وی افزود : رابطان دستگاه ها نیز در مورد شیوه اجرای هریک از اقدامات توجیه خواهند شد.

قاسم پور بیان داشت: فرمانداری در پایان سال با  رصد اقدام جامع ، دستگاه های موفق و برتر در اجرای تفاهم نامه مورد تقدیر قرار می دهد. 

تفاهم نامه همکاری بین بخشی و مشارکت مردمی استقرار خدمات جامع سلامت روانی و اجتماعی شهرستان(طرح سامان) در شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا باهدف حمایت روانی از آسیب های ناشی از این بیماری منعقد شد.

بیماری کرونا از ابتدای شیوع تاکنون حدود ۲۱ هزار البرزی را روانه بیمارستان ها کرده هرچند که شمار مبتلایان به این بیماری بیش از این رقم است.

این بیماری از ابتدا تاکنون یک هزارو۵۱۱ قربانی در استان البرز داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها