طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی در روستاهای اردبیل آغاز شد

اردبیل - ایرنا - اجرای طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی در روستاهای استان با هدف گسترش پوشش بیمه‌ای روستاییان پنجشنبه بصورت نمادین طی آیینی در روستای باروق اردبیل آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رضا عبداللهی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل به خبرنگاران گفت: این طرح با شعار "روستاها را باید آباد سازیم" و با هدف توسعه بیمه اجتماعی در روستاها و ارائه خدمات بهینه به روستاییان اجرا شده و تعداد بیشتری از افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه‌ اجتماعی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اجرای ۳۰ برنامه عملیاتی برای توسعه بیمه اجتماعی تا پایان سال جاری گفت: سهمیه تکلیفی صندوق برای پوشش بیمه‌ای روستاییان در استان پنج هزار و ۴۴۲ نفر می‌باشد ولی صندوق پوشش بیمه‌ای ۱۰ هزار نفر را مدنظر قرار داده است.

عبداللهی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مانع و محدودیتی برای تحت پوشش قرار دادن جامعه هدف وجود ندارد، اضافه کرد: ماموریت صندوق یاری کردن دولت در افزایش رفاه اجتماعی در جامعه هدف بوده و تاکنون ۵۸ هزار و ۵۰۰ نفر  تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل ادامه داد: متوسط پوشش کشوری این صندوق ۲۱.۱ درصد و این میزان در استان اردبیل  ۳۲.۵ درصد برآورد شده که ۱۱ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

عبداللهی با اشاره به اینکه شهروندان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز می‌توانند به عضویت صندوق درآیند، بیان کرد: ۳۵ هزار نفر در شهرهای زیر ۲۰ هزار خانوار فاقد بیمه هستند که می‌توانند تحت بیمه صندوق قرار بگیرند

وی مبلغ پرداختی بیمه راحداقل ۳۳۰ هزار تومان و حداکثر  ۸۴۰ هزار تومان در سال اعلام کرد و گفت: از ۵۸ هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش بیمه در استان سه هزار و ۵۰۰ نفر مستمری دریافت می‌کنند.

 مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: این بیمه سه بخش بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت را شامل می‌شود و شامل خدمات درمانی نیست.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲۲ هزار و ۵۰۰  نفر در استان عضو هیچ صندوقی نیستند، افزود: با اجرای نهضت توسعه بیمه اجتماعی می‌توان پوشش بیمه‌ای این افراد را محقق کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان اردبیل محدوده سنی پوشش بیمه‌ای را  ۱۸ تا ۵۰ سال اعلام کرد و گفت: در وضعیت فعلی هیچ محدودیت مالی برای پوشش بیمه روستاییان ندارد.

وی  فعالیت ۷۸ کارگزاری بیمه در استان اردبیل را یادآور شد و گفت: این تعداد به ۴۵ کارگزاری تقلیل می‌یابد ولی در پنج شهر با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر کارگزاری‌های جدید راه‌اندازی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =