طرح‌های محرومیت‌زدایی در مناطق محروم اردبیل اجرا می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل با تشریح نتایج سفر یک روزه معاونان وزارت کشور و راه و شهرسازی گفت: در جریان این سفر اختصاص خدمات شهری به مناطق محروم، تجهیز شهرداری‌های استان و اجرای پروژه‌های عمرانی مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش ایرنا ، معاون وزیر کشور، معاون وزارت راه و شهرسازی، معاون فرودگاه‌های کشور و معاون قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)  روز پنجشنبه در سفر به اردبیل از مناطق محروم اردبیل و پروژه‌های عمرانی بازدید کرده و در نشستی مسائل مربوطه را مورد بررسی قرار دادند.

اکبر بهنامجو روز جمعه با اشاره به‌ نتایج این نشست افزود: پس از بازدید معاونان وزیر کشور و  راه و شهرسازی از مناطق حاشیه شهر اردبیل، کمک مناسبی در راستای بهسازی این معابر از جمله اختصاص قیر  برای آسفالت این محلات تصویب شده و در راستای ارائه خدمات آب، برق و گاز در محلات کم‌برخوردار و همچنین آسفالت یک مدرسه در این محلات نیز کمک‌های اعتباری انجام گرفت.

وی بیان کرد: در شهرستان خلخال نیز برای احداث یک مدرسه و آسفالت معابر کمک‌های اعتباری توسط معاونت عمرانی وزارت کشور و راه و شهرسازی اختصاص یافت.

بهنامجو از مشارکت معاونت عمرانی وزارت کشور در خصوص کمک به تامین ماشین‌آلات موردنیاز شهرداری ها خبر داد و افزود: تامین یک سوم هزینه خرید این ماشین‌آلات و بهسازی ناوگان حمل و نقل به تعداد ۵۰ دستگاه و همچنین تامین تجهیزات آتش‌نشانی از دیگر کمک‌های اعتباری مصوب به شهرداری‌ها است.

 وی گفت: در راستای گسترش فعالیت‌های اقتصادی در شهرداری‌های استان نیز مقرر شد تسهیلاتی بدون در نظر گرفتن سقف به شهرداری‌های استان تعلق گیرد.

استاندار اردبیل به حضور و مشارکت  قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در استان برای اجرای طرح‌های شهری و جاده‌سازی اشاره کرد و افزود: قرارگاه هم در این راستا اقدامات خوبی شروع کرده و نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان با شهرداری اردبیل برای اجرای طرح‌ها تفاهم کرده است.

بهنامجو گفت: اجرای تقاطع غیرهمسطح ، پارک و دفن زباله از دیگر بندهای این تفاهم است که مقرر شد سایت‌ها را تحویل گرفته و کار را شروع کنند.

وی افزود: همچنین قرارگاه خاتم بر اساس تفاهم نامه‌ای بهسازی و تعریض ۴۰ کیلومتر اول جاده اردبیل - سرچم را نیز اجرا می‌کند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =