مجتمع کشت و صنعت دلگان الگوی موفق تولید و اشتغال است

زاهدان - ایرنا - فرماندار دلگان سیستان و بلوچستان گفت: مجتمع بزرگ کشت و صنعت جلگه چاه‌هاشم این شهرستان در راستای حمایت از قشر بانوان و کشت‌های ترویجی، بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی الگویی موفق در جهش تولید و اشتغالزایی استان به شمار می‌رود.

مجتبی شجاعی روزجمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک افزون بر ۴۰۰ نفر به صورت نیروی فصلی در این‌ مجتمع مشغول به کار هستند که نسبت به سال گذشته رشد کمی و کیفی خوبی داشته است. 
وی افزود: تهیه پودر خرما با شیوه های نوین علمی از اقدامات ارزشمند این مجتمع است که مورد توجه ویژه قرار دارد.
فرماندار دلگان ادامه داد: وجود پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی و یک هزار هکتار سایت نخیلات و ترویج کشت های نوین و ترویجی یک مزیت بسیار مهم برای تحقق شعار جهش تولید است.
شجاعی اظهار داشت: محصول خرمای این مجتمع پس از فرآیند درجه بندی به همت جمع کثیری از بانوان بویژه بانوان سرپرست خانوار، بسته بندی و برای عرضه در بازار مصرف داخلی و خارجی به استانهای مرکزی کشور حمل می شود.
وی گفت: برای نخستین بار در این مجتمع ضایعات نخیلات به صورت نیمه مکانیزه تبدیل به کود می شود.
فرماندار دلگان با بیان اینکه برای پرورش دام سبک و سنگین و طیور و فعالیت های شیلاتی در این مجتمع برنامه ریزی شده است ادامه داد: ضرورت دارد ظرفیت سردخانه ای شهرستان متناسب با حجم بالای تولید محصولات کشاورزی دلگان افزایش یافته و مجتمع کشت و صنعت در استقرار صنایع تبدیلی نیز تسریع کند.
گلمورتی مرکز شهرستان دلگان از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۴۸۰ کیلومتری جنوب غرب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha