تیم فوتسال ارژن شیراز با نام ایمان سبز در لیگ برتر شرکت می کند

شیراز-ایرنا- سر انجام پس ۱۵ سال حضور مداوم تیم فوتسال ارژن شیراز در لیگ برتر و دسته یک  کشور، امتیاز آن به باشگاه  ایمان سبز شیراز واگذار شد.

رییس هیات فوتبال فارس روز پنجشنبه با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود : امروز در دفتر هیات فوتبال فارس کار انتقال این باشگاه به صورت قانونی صورت گرفت و تیم ایمان سبز نماینده شیراز در لیگ برتر کشور است.

غلامعلی هنرپیشه ادامه داد: قرار شد کادر فنی این باشگاه تا چند روز آینده مشخص و تمرینات این تیم را برای فصل جدید لیگ برتر آغاز شود.

وی اضافه کرد : حفظ سهمیه  لیگ برتری فوتسال با استفاده از بازیکنانی که در اختیار دارند  از برنامه های اصلی تیم ایمان سبز است و سپس برای سال های بعدی نیز تقویت خواهد شد.

هنرپیشه افزود: با توجه به اینکه لیگ برتر فوتسال قرار بود اواخر ابانماه  برگزار شود اما این مسابقات با تصمیم ستاد مبارزه با کرونا به تعویق افتاد و این بهترین فرصت برای تیم ایمان سبز است تا خود را بیشتر آماده کند.

به گزارش ایرنا در هجدهم مهر ماه ۹۹ ،تیم فوتسال ارژن شیراز تنها نماینده استان فارس در لیگ برتر سالهاست ریشه در تاریخ ورزش این استان دارد اما خبرهایی به گوش می‌رسد که این باشگاه به دلیل مشکلات مالی قصد تیمداری ندارد که این خبر نگرانی هواداران بیشمار این تیم را به دنبال داشته است.

چند سالی است مشکلات مالی و عدم حمایت آنچنانی که بارها مدیرعامل کارخانه لبنیات ارژن شیراز به آن اشاره کرده موجب شده تا این تیم به صورت خوب بسته نشود.

بازیکنان تیم ارژن در این سال های اخیر فقط برای بقا در لیگ برتر می جنگیدند و باچنگ و دندان هم امتیاز لیگ برتری این تیم را حفظ کردند ضمن اینکه همه ساله هم تعداد زیادی بازیکن مطرح از این تیم جدا می شوند زیرا تکلیف خود را نمی دانند.

اما مدیرعامل کارخانه لبینات ارژن شیراز هجدهم مهرماه ۹۹  با بیان اینکه هنوز تصمیم نگرفته ایم که چه کار باید کرد،  به ایرنا گفت:  اگرخوب حمایت شویم تیم فوتسال ارژن را برای قهرمانی می بندیم که تا به حال این اتفاق نیفتاده است.

سعید کریمی بیان داشت: اگر چه برای شروع مسابقات در فصل جدید زمان زیادی باقی نمانده است اما پیشنهاد کمک آنچنانی نشده است با این حال قصد داریم این تیم قدیمی را که یک برند برای استان محسوب می شود حفظ کنیم و کسی منتظر نباشد که بخواهیم تیم را به فروش برسانیم.

او با بیان اینکه در این سال ها با وجود مشکلات اقتصادی از تیم فوتسال ارژن به صورت صد در صد حمایت کردیم، اظهار داشت:اما انتظار داریم امسال نیز حمایت ها بیشتر شود زیرا این تیم هواداران زیاد و حتی متعصب دارد و باید بفکر آنها هم باشیم چرا که همیشه سالن محل برگزاری مسابقات لیگ برتر مملو از تماشاگر می شود و نگران آنها هم هستم که به دنبال سرگرمی سالمی هستند.

از مسابقات کارگری فوتسال شیراز تا درخشش در لیگ برتر کشور

بنیانگذار باشگاه ارژن و سرمربی سابق این تیم از چگونگی شکل گیری تیم فوتسال ارژن سخن به میان آورد و  هجدهم مهرماه به خبرنگار ایرنا گفته بود : در سال ۸۳ با علاقه زیادی که سعید کریمی مدیرعامل کارخانه ارژن  به ورزش داشت با استفاده از کارکنان کارخانه یک تیم کارگری راه انداختیم تا جرقه شکل گیری موسسه فرهنگی ورزشی ارژن شیراز رقم بخورد.

وحید ذوالریاستین نعمت اللهی ادامه داد: در نخستین سال حضور در مسابقات کارگری به دلیل نداشتن تجربه از دور مسابقات حذف شدیم اما این پایان کار نبود زیرا در سال ۸۴ با کسب مقام سومی به مدیرعامل کارخانه ارژن پیشنهاد دادیم تا به صورت حرفه ای در مسابقات کشور شرکت کنیم.

وی اضافه کرد : این پیشنهاد مورد موافقت مدیر کارخانه  قرار گرفت وامتیاز تیم پیام مخابرات شیراز را که در لیگ دسته یک کشور حضور داشت خریداری کردیم و به نام موسسه فرهنگی ورزشی ارژن شیراز به ثبت رساندیم.

تیم ارژن شیراز در لیگ برتر ۱۴  تیمی فصل گذشته با کسب ۲۶ امتیاز در مکان یازدهم جدول رده بندی قرار گرفت و شانس آورد که سقوط نکرد.

قرار است فصل جدید  لیگ برتر کشور از ۳۰ آبان  ۹۹  آغاز ‌شود و به دلیل شیوع بیماری کرونا ۱۴ تیم لیگ برتر به دو گروه تقسیم شدند.

تیم ارژن شیراز در گروه دوم با تیم های مس سونگون ورزقان تبریز ، سن ایچ ساوه، فرش آرا مشهد، ملی حفاری اهواز، هایپر شهر شاهین شهر اصفهان ، و فودکا تهران هم گروه است.

همچنین در گروه اول هم تیم های  گیتی پسند اصفهان، ستارگان ورامین، شهروند ساری، محمد سیما قم، مقاومت البرز، اهورا بهبهان و  کراپ الوند حضور دارند.

اخبار مرتبط