بیش از یک هزار نیروی شهرداری سنندج شرکتی هستند

سنندج - ایرنا - شهردار سنندج گفت: در حال حاضر یک هزار و ۹۵۰ نیروی انسانی در این شهرداری مشغول به کار هستند که یک هزار و ۴۰۰ نفر آنان شرکتی بوده و نیاز به تغییر وضعیت دارند.

به گزارش ایرنا، حشمت‌الله صیدی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر سنندج اظهار داشت: حدود یکسال است برای تغییر وضعیت نیروهای شرکتی به وزارت کشور درخواست داده‌ایم که هنوز این موضوع به نتیجه نرسیده و انتظار داریم سریعتر این کار صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در مدت سه سال اخیر ۲۵۰ نیروی شهرداری سنندج بازنشست شده اما نیروی جدیدی استخدام نشده است، افزود: نیروی انسانی توانمند و کارآمدی در میان نیروهای شرکتی وجود دارد که امیدواریم با تغییر وضعیت آنان امید به آینده را برایشان فراهم کنیم.

شهردار سنندج وضعیت کنونی شهرداری را نسبتا مطلوب توصیف کرد و یادآور شد: در سال ۹۶ حدود ۱۲۰ میلیارد تومان بدهی داشتیم اما امروز حقوق‌ها به روز پرداخت می‌شود و مطالبات کارکنان به حداقل رسیده است.

صیدی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی بی‌سابقه‌ای در سنندج اجرا شده است، اظهار داشت: افزودن ۳۲ هکتار به ۱۸ هکتار قبلی آرامستان بهشت محمدی سنندج، ارتقا ۲ مترمربعی سرانه فضای سبز در ۲ سال اخیر، ارتقا رتبه منابع بودجه‌ای از ۵۱ کشور به رتبه ۱۲، از مهمترین اقدامات و موفقیت‌های شهرداری سنندج در طول سه سال اخیر بوده است، ضمن اینکه امسال ۵۰۰ هزار مترمربع آسفالت معابر در مناطق مختلف سنندج انجام می‌شود که رقمی بی‌سابقه است.

رییس شورای عالی استان‌ها و مدیرکل امور شوراها و شهرداری‌های وزارت کشور روز پنجشنبه در سفری یک روزه به کردستان وارد سنندج شدند. آنان در بدو ورود به سنندج، بعد از حضور در مزار شهدای گمنام، با نماینده ولی فقیه در کردستان دیدار کردند.

شرکت در بیستمین جلسه شورای اسلامی کردستان، شرکت در جلسه شورای شهر سنندج و نشست خبری با اصحاب رسانه‌، از دیگر برنامه های علیرضا احمدی و محمدرضا صمیمی به این استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =