۲ هزار تن برنج و روغن به قیمت مصوب برای خراسان رضوی تامین شد

مشهد- ایرنا- رییس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۲ هزار تن برنج و روغن خام برای جبران کاهش و تنظیم قیمت این اقلام در بازار استان به قیمت مصوب تامین شده است.

حمیدرضا رجوعی روز پنجشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی افزود: ستاد تنظیم بازار کشور هزار تن برنج به استان اختصاص داد که شامل ۵۰۰ تن برنج هندی و ۵۰۰ تن برنج پاکستانی می‌شود.

حمیدرضا رجوعی افزود: از این میزان تاکنون برای ۸۰۰ تن از این میزان، حواله صادر و سقف زمانی تحویل آن هشتم آبان ماه امسال تعیین شده است. 

وی اضافه کرد: از سه هزار تن سهمیه قبلی برنج خراسان رضوی از محل طرح تنظیم بازار تاکنون ۲ هزار و ۴۵۰ تن جذب شده است.

رییس اداره بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سهمیه ماه‌های محرم و صفر خراسان رضوی از روغن طرح تنظیم بازار ۲ هزار و ۴۰۰ تن برای بخش خانوار و هزار و ۲۰۰ تن سهمیه برای بخش صنف و صنعت بوده که تاکنون هزار و ۳۰۰ تن از سهمیه روغن بخش خانوار بین مشهد و شهرستانها توزیع شده اما هنوز سهمیه بخش صنف و صنعت تخصیص نیافته و این واحدها با کمبود روغن خام مواجه هستند.

رجوعی افزود: یک واحد تولیدی روغن مستقر در خارج از خراسان رضوی تمایل به تامین هزار تن روغن خام برای واحدهای تولیدی استان دارد که از این بخش می‌توان نیاز بخش صنعت و صنف به روغن را تامین کرد. 

در این نشست که به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی برگزار شد مقرر گردید سهمیه شهرستانها از برنج طرح تنظیم بازار محفوظ بماند و قیمت آن نیز براساس مصوبات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعیین و با اولویت شرکتهای تعاونی روستایی توزیع شود.

همچنین توزیع هزار تن روغن بین بخشهای صنعت و صنف خراسان رضوی توسط یکی از واحدهای تولیدی خارج از استان منوط به فروش با قیمت مصوب و در شبکه تعریف شده کارگروه تنظیم بازار شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها