بنیانگذار یونگ مودو: ایران از قطب های اصلی این رشته ورزشی در آسیا است

شیراز-ایرنا- داور بین المللی و بنیانگذار سبک یونگ‌مودو در ایران، اعلام کرد: تیم ایران در این رشته با کسب مدال‌های رنگارنگ، طی سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۶ به عنوان  یکی از قطب های اصلی آسیا در رشته یونگ مودو محسوب می شود.

کیوان دهناد پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:  یونگ مودو که رشته ای است برای دفاع شخصی در سال  ۱۹۵۳ همزمان با راه اندازی آن در دانشگاه  یونگ این،کره جنوبی  تدریس و بنیان گذاشته شد.

وی اضافه کرد : این رشته بر فنون گلاویزی و پرتابی تأکید دارد و تلفیقی از مؤثرترین روش های چند رشتة دیگر همچون  تکواندو، جودو ژاپنی، کشتی ، سسیروم ،کمودو و هاپکیدو است.

دهناد ادامه داد : رشته  یونگ مودو (Yongmudo)  در سال ۱۳۹۲ مجوز فعالیت رسمی خود را از وزارت ورزش و جوانان دریافت و زمینه توسعه این رشته از همان سال فراهم شد.

وی تاکید کرد: پس از ریشه کن شدن  ویروس کرونا  در چند رویداد مهم از جمله مسابقات آسیایی و بین المللی شرکت خواهیم کرد و حضور پرقدرت در مسابقات مستر شیپ  به میزبانی کره جنوبی در اولویت قرار دارد.

همچنین دبیر این رشته ورزشی نیز گفت: می کوشیم این رشته را در تمام استان ها فعال کنیم تا از این راه بتوانیم از تمامی ظرفیت های موجود در کشورمان بهره ببریم و حضوری پر قدرت در عرصه مسابقات برون مرزی داشته باشم.

محمد رضا اوجی بیان داشت: برگزاری دوره های فنی ،مربیگری ،داوری به منظور ارتقا سطح کمی و کیفی  از برنامه های اصلی این رشته است.

دبیر رشته یونگ مودو : می کوشیم این رشته را در سراسر ایران فعال کنیم 

اخبار مرتبط