خراسان رضوی می تواند کشور را از واردات ۲۱  کالا بی نیاز کند

مشهد-ایرنا- سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در راستای طرح "نهضت ساخت داخل" تولید ۲۲۰ قلم کالای وارداتی به استانها تکلیف شد که از این میزان خراسان رضوی توانایی تولید ۲۱ قلم کالا را به دست آورده است.

جواد خزائی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۲۱ قلم کالای مزبور در قالب صدور جواز تاسیس برای واحدهای تولیدی و تکمیل طرحهای نیمه تمام صنعتی تعریف شده است.

وی اضافه کرد: هدفگذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت برای "نهضت ساخت داخل" در سال جاری رسیدن به کاهش ۲۵ درصدی در واردات اقلام به میزان ۳۸.۲ میلیارد دلار بوده که سهم استانها از این بخش ۹ میلیارد دلار و سهم خراسان رضوی از این میزان ۱۳۴ میلیون دلار است و این استان تاکنون ۳۷ درصد از این میزان را بومی سازی کرده است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت خراسان رضوی گفت: طی هفت ماهه نخست امسال هزار و ۷۰۴ فقره جواز تاسیس واحد صنعتی در استان با پیش بینی سرمایه‌گذاری ۱۶۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۴۴ هزار نفر در استان صادر شده است.

خزائی میزان تحقق جواز تاسیس واحد صنعتی با دریافت پروانه بهره برداری در خراسان رضوی را ۱۹ درصد ذکر و بیان کرد: میانگین کشوری در این خصوص ۱۱.۵ تا ۱۲ درصد است.

وی ادامه داد: مصرف انرژی بخش تولید خراسان رضوی در حوزه‌های برق، گاز و آب در دو سال گذشته و هفت ماهه امسال ۱۲ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است که توسعه بخشهای صنعت و معدن را نشان می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =