"طعم مهربانی" برای زنان باردار دچار سوءتغذیه در خراسان رضوی اجرا شد

مشهد- ایرنا- زنان بارداری که دچار سوءتغذیه هستند در شش شهرستان خراسان رضوی در قالب طرحی با عنوان "طعم مهربانی" زیرپوشش حمایت ویژه شورای مشارکتهای زنان مجمع خیران سلامت این استان قرار گرفته‌اند.

رییس شورای مشارکتهای زنان مجمع خیران سلامت خراسان رضوی روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این اقدام همزمان با "هفته ملی سلامت زنان ایرانی" برای زنان باردار نیازمند در شهرستانهای مشهد، کلات، تربت‌جام، تربت‌حیدریه، خلیل‌آباد و بردسکن آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
آرزو حیدریان افزود: در اجرای طرح "طعم مهربانی" تاکنون افزون بر ۳۵۰ بسته حمایتی شامل مواد غذایی و بهداشتی به زنان باردار دچار سوء تغذیه در سطح این شهرستانها اهدا شده است. 
وی غربالگری ویروس همه‌گیر کرونا در دوران بارداری، آموزش دوران بارداری و بایدها و نبایدهای کووید ۱۹ به زنان باردار را از دیگر اقدامات انجام شده در همین راستا عنوان کرد. 

رییس شورای مشارکتهای زنان مجمع خیران سلامت خراسان رضوی ادامه داد: سلامت مادران باردار یکی از شاخصهای توسعه یافتگی در همه جوامع به شمار می‌رود که در دوران بحران شیوع ویروس کرونا اهمیت آن مضاعف شده است.
شورای مشارکتهای زنان مجمع خیران سلامت خراسان رضوی که اکنون بیش از هزار عضو دارد برای نخستین بار در کشور سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد.
۲۴ تا ۳۰ مهر ماه "هفته سلامت بانوان ایرانی" نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =