شان و احترام مراجعان دادگاهها باید حفظ شود

اراک - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: شان و احترام هرکس با هر عنوان و با هر خصوصیتی که در دادگاه حاضر شد باید حفظ و در این مورد نباید کوتاهی شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین «عبدالمهدی موسوی» روز پنجشنبه در سفر به فراهان و در جمع  مسئولان این شهرستان افزود:سرزیز مشکلات جامعه به سمت دستگاه قضایی سرازیر می‌شود و بین مشکلات اقتصادی و اجتماعی همواره رابطه مستقیمی وجود دارد.

وی اظهار داشت: سرقت خُرد در استان مرکزی به عنوان جرم اول محسوب می‌شود که نشان از ذات خلاف مرتکبان آن نیست بلکه علت اصلی آن فقر است.

 رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: باید شعار سال در خصوص جهش تولید عملیاتی شود زیرا وضعیت اقتصادی کشور و مردم مطلوب نیست و عده‌ای برای تامین معیشت زندگی در تنگنا قرار دارند و امور کشور در سطح بالا نیازمند تدبیر است.

وی راه نجات کشور در همه بخش‌های مختلف را مدیریت جهادی و انقلابی دانست و اظهار داشت: باید حوزه فکری و عملی در بخش‌های اقتصادی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد و نباید به پشت میز نشینی اکتفا شود.

وی اظهار داشت: باید پیشگیری در اولویت قرار گیرد تا جامعه با بحران مواجه نشود و مردم دچار آسیب نشوند و شدت مشکلات کاهش یابد.

پلیس باید اخلاق مدار باشد

رئیس کل دادگستری استان مرکزی همچنین در دیدار با فرمانده انتظامی استان به مناسبت هفته ناجا گفت: پلیس باید اخلاق مدار  باید و با نگاه رفع مشکلات مردم و کمک به آنان وظایف خود را انجام دهد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی افزود: هنر نیروی پلیس این است که با وجود همه محدودیت‌ها نامش در اذهان مردم به عنوان  خدمت‌رسان ماندگار بماند و با اقتدار و صلابت؛  ارازل و اوباش را سرجای خود بنشاند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز گفت: دینداری از مولفه‌های اقتدار در نیروی انتظامی است و همه فعالان در این بخش خود را به این صفت آراسته‌اند.

سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: پلیس با روحیه خطرپذیری حاضر است به عنوان خادم ملت برای برقراری امنیت جان خود را فدا کند.

وی اظهار داشت: انقلابیگری جزء محوری‌ترین کار پلیس است و ماموران با زمان شناسی و درایت از موقعیت های موجود استفاده کافی را می‌برند.

۲۱۲شعبه دادسرا، دادگاه و دادگاه های عمومی، ۱۳۷ شعبه حل اختلاف و ۱۷۰ موسسه داوری به جمعیت یک میلیون ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی خدمات قضایی ارایه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =