طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در چهارمحال و بختیاری تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسد.

جمشید تقی‌زاده روز پنجشنبه در شورای اداری اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: اعتبار مورد نیاز برای این کار با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان وزیر ورزش و جوانان و استاندار پیش‌بینی و تامین می‌شود.
وی تهیه برش شهرستانی نیازهای حوزه ورزش و جوانان استان را ضروری دانست و افزود: پیگیری لازم برای تامین تجهیزات خانه جوان شهرکرد و پیگیری به‌منظور رفع کمبودهای شهرستان‌های این استان در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار می‌گیرد.
تقی‌زاده توجه به اشتغال‌های خانگی در حوزه جوانان را ضروری اعلام و تصریح کرد: وزارتخانه‌های ورزش و جوانان و کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای ایجاد اشتغال خانگی در حوزه جوانان و تحول این بخش همکاری و مشارکت می‌کنند.
وی تکمیل خوابگاه ورزشکاران چهارمحال و بختیاری را جزو دستور کار و برنامه‌های اولویت‌دار وزارت ورزش و جوانان دانست و یادآور شد: در صورت واگذاری محوطه اطراف خانه جوان شهرکرد به اداره‌کل ورزش و جوانان، این وزارتخانه منابع مالی و هزینه لازم برای احداث پارک جوانان را در مرکز این استان اختصاص می‌دهد.
تقی‌زاده با ابراز رضایت از عملکرد اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: علاوه بر منابع، تجهیزات و امکانات محدود این استان اما اقدامات قابل توجهی انجام شده که رضایت‌بخش است.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز گفت: شیوع ویروس کرونا حداقل ۴۰۰ میلیارد ریال به ۵۲۰ باشگاه ورزشی این استان خسارت وارد کرد.
حمید کریمی تاکید کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون چهار هزار شغل مرتبط با ورزش به ‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این استان تعطیل شد.
وی افزود: چهارمحال و بختیاری رتبه ۲۸ زیرساخت‌های ورزشی و جایگاه سیزدهم در قهرمانی‌های کشور را به خود اختصاص داده است.
کریمی به ظرفیت‌های ویژه استان در حوزه ورزش و جوانان اشاره و تصریح کرد: احداث ۳۲۰ خانه ورزش روستایی و صدور مجوز برای فعالان حوزه رفتینگ از اقدامات ورزش و جوانان استان در دولت تدبیر و امید به‌شمار می‌رود.
وی یادآور شد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون از ۲ هزار و ۳۴۸ مورد بازرسی از باشگاه ورزشی خصوصی و دولتی در چهارمحال و بختیاری انجام و ۳۶ باشگاه متخلف پلمب شده است.
کریمی اظهار داشت: هم‌اینک ۵۲۰ باشگاه ورزشی و ۱۶۰ مکان ورزشی زیرمجموعه اداره‌کل ورزش و جوانان استان فعالیت دارد.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.
چهارمحال و بختیاری بیش از ۴۸ هزار ورزشکار بیمه شده دارد که تعدادی از این ورزشکاران در ۲ سال گذشته ۲ هزار و ۷۰۰ نشان طلا، نقره و برنز در میادین ملی و بین‌المللی کسب کرده‌اند.
معاون وزیر ورزش و جوانان برای بررسی طرح‌های عمرانی ورزشی، بهره‌برداری از چند طرح و آغاز عملیات طرح استادیوم ۱۵ هزار نفری شهرکرد، افتتاح زمین چمن فرادنبه در شهرستان بروجن به چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.
از چهارمحال و بختیاری ورزشکارانی در رشته دوومیدانی، بسکتبال، والیبال، ووشو، جودو، کشتی، وزنه‌برداری، تیراندازی با کمان و شنا در دوره‌های مختلف به عضویت تیم‌های ملی درآمده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =