گروگان‌گیری نافرجام در اسفراین و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد_ ایرنا_ فرمانده انتظامی اسفراین گفت: تلاش یک شرور سابقه‌دار برای گروگان گرفتن ۲ شهروند، با حضور به‌موقع پلیس ناکام مانده و این شرور به هلاکت رسید.  

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مجید یگانه پور روز پنجشنبه گفت: حدود ساعت ۱۲ ظهر امروز ماموران این فرماندهی قصد دستگیری یک فروشنده سابقه‌دار مواد مخدر صنعتی را داشتند که وی با مشاهده ماموران، با چاقو به سمت آنان حمله ور شد.

وی افزود: ماموران پلیس ابتدا با دادن هشدار و سپس با استفاده از افشانه فلفل قصد وادار کردن وی به تسلیم را داشتند که متهم به هشدار ماموران توجه نکرده و مجددا به آنها هجوم آورد و ماموران با رعایت قانون به کارگیری سلاح، به قصد ترساندن متهم اقدام به تیراندازی هوایی کردند.

سرهنگ یگانه پور گفت: پس از تیراندازی پلیس،  متهم اقدام به فرار کرده و در عین حال قصد داشت یک موتورسوار و یک راننده خودرو را به گروگان بگیرد که با اقدام ماموران پلیس، این شرور سابقه دار در هدف خود ناکام ماند.
وی با بیان اینکه متهم در نهایت با پای پیاده از محل متواری شد، افزود: یکی از عوامل گشت انتظامی که به تعقیب وی پرداخته بود، به محض مشاهده متهم با اخطار مجدد و اعلام هشدار با رعایت قانون به کارگیری سلاح،  اقدام به تیراندازی هوایی کرد که متهم بدون توجه به اخطار مامور انتظامی به سوی وی حمله ور شد.
فرمانده انتظامی اسفراین با بیان اینکه این مامور انتظامی سپس اقدام به شلیک گلوله به پای متهم کرد، گفت: شرور سابقه دار با اصابت گلوله به پایش زمین گیر و سپس توسط ماموران انتظامی دستگیر شد.
یگانه پور افزود: ماموران بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و به جهت اینکه این فرد زودتر به مراکز درمانی منتقل شود به وسیله خودرو سازمانی وی را به بیمارستان منتقل کردند.
وی گفت: پس از انتقال متهم به بیمارستان و علیرغم اقدامات درمانی انجام شده توسط کادر درمانی، وی جان باخت.

وی افزود: در بازرسی بدنی انجام شده از متهم ۴ گرم و ۷۰ سانت هروئین، ۶۰ سانت شیشه، یک عدد ترازوی توزین مواد و یک قبضه چاقو کشف و ضبط شد.
دستبند پلیس بر دستان دزد اماکن خصوصی در بجنورد

جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری دزد اماکن خصوصی استان با ۱۰ فقره سرقت در بجنورد خبر داد و گفت: در پی چند مورد سرقت از اماکن خصوصی و محتویات داخل خودروها ماموران موفق به شناسایی فرد مورد نظر شده و با شناسایی محل اختفای وی، در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

سرهنگ محمد غلامی با بیان اینکه در بازرسی از محل اختفای این فرد که پاتوق سارقان و معتادان متجاهر نیز بود، تعداد زیادی اموال سرقتی کشف و ضبط شد، افزود: در همین رابطه یک نفر مالخر نیز دستگیر شد که در نهایت هر ۲ متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

شرکت ۶۰۰ نفر در پویش قصه گویی استان 

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی گفت: تاکنون ۶۰۰ نفر در نخستین پویش استانی قصه گویی مشارکت کرده اند.

فرهاد آقابیگی روز پنجشنبه در آیین قدردانی از برگزیدگان این پویش گفت: با توجه به استمرار این پویش تا شب یلدا، انتظار می رود شمار شرکت کنندگان در این پویش استانی از هزار نفر بگذرد.

وی با اشاره به آغاز جمع آوری و ثبت قصه های کهن و بومی استان به عنوان میراث ناملموس، با کمک میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: از دیگر بخش های پویش استانی قصه گویی برگزاری کلاس های آموزش قصه گویی عمومی برای بالا بردن دانش علاقه مندان و کشف استعدادهای پنهان است که از ماه گذشته آغاز شده است.

نخستین پویش استانی قصه گویی به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از ابتدای مردادماه آغاز شده و قرار است تا شب یلدا ادامه یابد.

در حاشیه این مراسم از مربیان قصه گوی برگزیده چالش جوانان قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها