فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی از ۱۵۰۰ نفر هم گذشت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش ۲۲ نفری تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان گفت: این تعداد در حدود هشت ماه گذشته به ‌هزار و ۵۰۵ نفر رسیده است.

دکتر جواد آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به این بیماری‌ در آذربایجان غربی به ‌هزار و ۳۰۵ نفر رسیده است که از این تعداد ۷۲۹ نفر مشکوک و ۵۷۶ نفر مبتلا به کرونا هستند.

وی اضافه کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۲۴۷ نفر بوده که از این تعداد، ۷۹ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به افزایش ۲۲ نفری تعداد فوت‌شدگان براثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان بیان کرد: تعداد کل فوت‌شدگان در استان به هزار و ۵۰۵ نفر رسیده که روند افزایشی آنان همچنان ادامه دارد.

آقازاده ادامه داد: از کل جان‌باختگان ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰ نفر مربوط به ارومیه، سه نفر مربوط به هرکدام از شهرستان های مهاباد، اشنویه و سلماس و یک نفر مربوط به هر یک از شهرستان‌های میاندوآب، بوکان و پیرانشهر هستند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی طی حدود هشت ماه شیوع بیماری کرونا در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد تداوم خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

پیشتر نیز معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی نیز از پر بودن تخت‌های این بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در استان خبر داده بود.

تاکنون حدود ۴۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در دنیا و نزدیک به ۵۵۱ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ از مجموع حدود یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز حدود ۲.۸ درصد مربوط به ایران است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha