خیالستان زندگی، پلی برای سبزینگی حیات شهر

تهران - ایرنا- شهردار منطقه ۸ تهران در جلسه نشست با شورایاران و معتمدان محلی از اجرایی شدن پروژه پیوند پهنه‌های مجاور بزرگراه امام علی(ع) موسوم به «خیالستان زندگی» خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه۸، «مهناز استقامتی» در این نشست با بیان اینکه در ابتدای حضورم در منطقه پس از تشکیل اتاق فکر، جهت اقدامات موثر در جهت رفع کمبود سرانه های منطقه بحث و بررسی شد و با نتایج استخراج شده متوجه شدیم، در ناحیه ۳ به شدت با کمبود سرانه فضای سبز مواجه هستیم، گفت: بر اساس این نتایج اقدامات پیش نیاز به منظور فراهم ساختن شرایط آغاز عملیات اجرایی پروژه ساخت خیالستان زندگی با تحویل کارگاه انجام شده است.

استقامتی با بیان آنکه همزمان با آماده سازی طرح‌های مقدماتی پروژه، فعالیت‌هایی از قبیل نقشه برداری برای صحت سنجی کدهای طرح اولیه، آزمایش‌های تکمیلی ژئوتکنیک در حال انجام است، گفت: اقدامات لازم نیز برای رفع معارض‌های تاسیساتی موجود در مسیر پروژه نیز در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار منطقه افزود: پروژه ساخت «خیالستان زندگی» با هدف افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد دسترسی‌های محلی و تسهیل دسترسی به ایستگاه مترو در محله‌های سبلان، تسلیحات و لشگر تعریف و طراحی شده است.

وی ادامه داد: این پروژه با پیوند عرصه‌های شهری مجاور بزرگراه امام علی(ع) و ایجاد کاربری‌های متنوع پیاده محور، در بخش حد فاصل پل‌های خیابان شهید حیدری تا خیابان فتاحی اجرا می‌شود و در ارتباط مستقیم با محله سبلان و محله لشگر و ارتباط غیرمستقیم با محله‌های تسلیحات و وحیدیه است. این دو محور، با عرشه‌ای از پل به فاصله حدود ۱۹هزار متر مربع، روی بزرگراه امام علی(ع) به هم پیوند می‌خورد،   این پروژه فرامنطقه‌ای بوده و ‌ایده جدید و متفاوتی است.  

وی افزود: همچنین برای اجرای این طرح، همه جهات از جمله نما، پوشش گیاهی، دسترسی و ایجاد امنیت لازم بررسی و پیش بینی شده و تلاش ما این است که حداکثر تا یک سال و نیم آتی، طرح خیالستان زندگی را به بهره برداری برسانیم.  

استقامتی با تاکید بر اینکه اجرای طرح خیالستان زندگی برای از میان برداشتن پیوندهای گسسته محله‌ای در منطقه ۸ است، گفت: این طرح با خلاقیتی کم‌نظیر، بدون نیاز به تملک زمین، ۱۹ هزار متر مربع فضای سبز را در اختیار شهر قرار خواهد داد. این طرح در حالی به مرحله عملیاتی رسیده که منطقه ۸ با تراکم زیاد جمعیت، دارای کمبود فضای سبز است؛ بنابراین تلاش شده که با رویکردهای جدید، اقدامات مناسبی در جهت رفع این مشکلات از سوی مدیریت شهری انجام شود.

وی افزود: اعتبارات لازم برای این طرح اخذ شده و  مسابقه‌ای میان طراحان و معماران شهری برگزار و از میان طرح ها برنده انتخاب شده است. همچنین پیمانکار این طرح نیز مشخص شده و تجهیزات کارگاهی در محل مستقر  می‌شوند. همچنین در کنار اجرای این پروژه، پارکینگ زیرسطحی ۱۰۰ واحدی نیز درنظر گرفته شده که ۳۰ درصد پروژه در محل اجرا شده است.

وی ادامه داد: طرح‌های عمرانی در دست ساخت در این منطقه در راستای افزایش رفاه و آسودگی بیشتر شهروندان برنامه‌ریزی و اجرایی شده است؛ امیدواریم با تکمیل شدن و بهره‌برداری از این طرح‌ها، شعار شهردار تهران مبنی بر «تهران شهری برای همه» را جامه عمل بپوشانیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها