۳۱ واحد صنفی شهرستان درگز به علت رعایت نکردن بهداشت تعطیل شد

مشهد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۳۱ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ در مناطق شهری این شهرستان بسته شد.

حمید رضا سلیمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون با گسترش شیوع کرونا در این شهرستان جان مردم به مخاطره افتاده است و دیگر تنها آموزش رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده چاره ساز نیست لذا برخورد جدی با واحدهای صنفی متخلف در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بر این اساس در مرکز شهرستان هشت بنگاه املاک، پنج میوه فروشی، یک عطاری، ۲ موبایل فروشی و سه نانوایی به دلیل عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی یک یا چند روز تعطیل شده‌اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز گفت: با اجرای نظارتهای میدانی در شهرهای لطف آباد، نوخندان و چاپشلو  نیز ۱۲ واحد صنفی متخلف تعطیل شد.

سلیمی افزود: شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در این شهرستان به ۵۱ تن رسیده است و از ابتدا شیوع کرونا تاکنون نیز آزمایش کرونای ۷۰۰ نفر مثبت شده است اما آمار مبتلایان در این شهرستان بسیار بیشتر از ۷۰۰ نفر است چرا که مردم تمایلی به انجام آزمایش کرونا ندارند.

وی شباهت علائم آنفلوآنزا و بیماری کووید ۱۹ را یکی دیگر از مشکلات تشخیص ابتلای شهروندان به ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) درگز بستری هستند.

شهرستان مرزی درگز با ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۲۶۴ کیلومتری شمال غرب مشهد واقع است.

بر اساس آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  تاکنون ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۳۰۴ تن از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۶۵۰ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =