۹۰ درصد از زمین موردنیاز طرح مسکن ملی در استان اردبیل تامین شد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل از تامین ۹۰ درصد از زمین موردنیاز برای طرح اقدام مسکن ملی در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جشن اختتامیه مسکن مهر و واگذاری زمین در قالب طرح اقدام ملی مسکن تصریح کرد: زمین طرح اقدام مسکن ملی به صورت رایگان برای متقاضیان واجد شرایط این طرح تعلق می‌گیرد.

وی بیان کرد: تا پایان هفته آینده واگذاری زمین به تعاونی‌ها و سازندگان مسکن ملی انجام و عملیات اجرایی واحدها آغاز خواهد شد.

استاندار اردبیل اظهارداشت: در حال حاضر زمین ۲ هزار واحد مسکونی در شهر اردبیل آماده و عملیات اجرایی ۶۸۰ واحد آغاز شده است.

وی افزود: با اینکه ۹ هزار نفر واجد شرایط در این طرح در شهر اردبیل شناخته شده‌اند ، ولی امکان تامین زمین برای ۳۰ هزار نفر واجد شرایط وجود دارد.

بهنامجو تشریح کرد: در شهرستان‌ها  نیز بنیاد مسکن متولی این طرح بوده و زمین  برای  هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی آماده شده است.

استاندار اردبیل با تاکید بر لزوم توجه جدی به ساخت و ساز بر اساس استانداردهای روز ، خواستار نظارت دقیق دستگاه‌های متولی بر عملکرد پیمانکاران شد و گفت: نوع معماری، زیبایی بنا، مقاومت ساختمان ، فضای باز و  استفاده از مصالح و سازه‌های مناسب از جمله مسائلی است که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن باید مدنظر قرار گیرد.

وی بیان کرد: با اجرای این طرح نیاز مسکن  اقشار مختلف تامین و رونقی به ساخت و سازها در استان داده خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز در این آیین گفت: در استان اردبیل پرونده مسکن مهر که ۴۱ هزار و ۳۷۵ واحد بوده، بسته شد.

محبوب  حیدری افزود: در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز ، زمین موردنیاز در مرکز استان و شهرستان‌ها ،تهیه شده است.

وی بیان کرد: در مرکز استان راه و شهرسازی و در شهرستان‌ها بنیاد مسکن متولی بوده و زمین موردنیاز این طرح در شهرستان‌ها به بنیاد مسکن و در مرکز استان به شرکت‌های تعاونی برای ساخت و ساز واگذار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =