ارتقای اشراف اطلاعاتی پلیس راه‌آهن با بهره‌گیری از ۲ هزار دوربین

تهران- ایرنا- رییس پلیس پیشگیری ناجا در مراسم رونمایی از مرکز جدید مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور گفت: بهره گیری از ۲ هزار دوربین در نقاط حادثه خیز ریلی ۱۰ استان کشور، گام مهمی در ارتقای اشراف اطلاعاتی و ضریب عملیاتی پلیس راه آهن است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار معصوم بیگی، در مراسم رونمایی از مرکز جدید مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور، افزود: در حال حاضر نقاط حادثه خیز ریلی در ۱۰ استان کشور توسط ۴۰۰ دوربین به صورت آنلاین و متمرکز توسط مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راه آهن کشور و ۱۶۰۰ دوربین به صورت غیر متمرکز توسط سایر یگان ها پایش و مورد رصد دایمی هستند تا از بروز هر گونه ناامنی احتمالی و وقوع جرائم جلوگیری شود.

سردار معصوم بیگی از اهتمام حداکثری، دلسوزانه و مومنانه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ارتقای ظرفیت مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور قدردانی کرد و گفت: همکاری بین بخشی به خصوص در این شرایط نسبتا سخت اقتصادی نشانگر اتحاد سازمان ها و بیانگر این مهم است که اگر عزم و اراده و همت جمعی در کار باشد، هیچ مشکلی نمی تواند مانع پیشرفت شود.

وی  با اشاره به دو راهبرد و مطالبه فرمانده معظم کل قوا از نیروی انتظامی، اظهار داشت: وجه تمایز پلیس ایران با سایر پلیس‌های جهان، برخورداری توامان از دو ویژگی مهربانی و اقتدار است، چرا که اغلب نیروهای مسلح در جهان صرفا جنبه مقتدر بودن را در نیروهای خود پرورش داده اند.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه پیام تبریک رهبری به مناسبت هفته ناجا موید مردمی بودن پلیس و پیشگامی در مولفه های اقتدار و مهربانی است، ادامه داد: پلیس نظام اسلامی به معنی واقعی کلمه از درون مردم و خدمتگزار آنها است و این پیام معظم له تائید این مهم است که نیروی انتظامی به واسطه برخورداری از فرماندهان و مدیران توانمند و کارکنان جان برکف توانسته است در مسیری که معظم له برای پلیس ترسیم کرده اند؛ یعنی برخورد مقتدرانه با متخلفان و مجرمان و رافت و مهربانی با آحاد مردم گام بردارد.

رییس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: در حال حاضر پلیس ایران توانسته است مولفه اقتدار را در پاسخگویی به موقع به مطالبات مردم، برخورداری از تجهیزات مدرن و به روز، استفاده از فناوری های نوین و هوشمند، آموزش و تربیت نیروی انسانی حرفه ای، کارآمد و چابک معرفی و اثبات کند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به وجوه تمایز بین قدرت و اقتدار، تصریح کرد: پلیس ایران در نظام اسلامی به دنبال اقتدار است، اقتداری که مهربانی، جان برکف بودن، ایثار و از خودگذشتگی برای امنیت و آسایش مردم در آن موج می زند.

ارشد ترین مقام پلیس پیشگیری با بیان اینکه باب شهادت در نیروی انتظامی باز است، گفت: اگر امروز مردم در هر کوی و برزن و در هر ساعت از شبانه روز در آرامش هستند، دلیل آن ایثارگری های کارکنان نیروی انتظامی است و به یقین می توان گفت چشمان بیدار و هوشیار کارکنان سخت کوش این نیرو شبانه روز از امنیت مردم دفاع می کنند.

سردار معصوم بیگی اظهار امیدواری کرد: خداوند متعال به همه کارکنان صدیق نظام اسلامی توفیق عطا فرماید تا خدمتگزار بی منت برای مردم باشیم.

در خاتمه این مراسم سردار معصوم بیگی لوح تقدیر توشیح شده از سوی سردار فرمانده ناجا را به مهندس "سعید رسولی" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی به دلیل همکاری بی شائبه در ارتقای ظرفیت مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور و همکاران وی اهدا کرد.

 مراسم رونمایی از مرکز جدید مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور با حضور سردار "مهدی معصوم بیگی" رییس پلیس پیشگیری ناجا، دکتر "سعید رسولی" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =