کارگاه تولید ماسک با اشتغالزایی ۵۰ نفر در مهریز افتتاح شد

یزد- ایرنا- کارگاه تولید ۵۰ هزار عدد ماسک در روز با اشتغالزایی ۵۰ نفر امروز پنجشنبه با همکاری تعدادی از بانوان بسیجی علاقه‌مند به فعالیت و خدمات جهادی با همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مهریز افتتاح شد.

به گزارش ایرنا،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مهریز در حاشیه افتتاح کارگاه یادشده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حمایت از  بنگاه‌های تولیدی کوچک و تحقق اقتصاد مقاومتی هدف اصلی راه اندازی چنین واحدهایی است.

به گفته سرهنگ علی فاتحی ایجاد اینگونه کارگاه‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی است و موجب اشتغالزایی و کمک به اقتصاد منطقه را فراهم می‌کند.

این مسوول تصریح کرد: ناحیه مقاومت بسیج  در حد توان خود از اینگونه بنگاه‌های تولیدی حمایت می‌کند و آمادگی جلب مشارکت خیران و بخش‌خصوصی را دارد.

فاتحی بدون اشاره به هزینه ایجاد کارگاه یادشده یادآور شد: این محل با هدف کمک به چرخه اقتصادی و ارایه ماسک با قیمت خیلی مناسب راه‌اندازی شد و برای تامین نیاز مردم فعالیت می‌کند.

وی توزیع مواد ضدعفونی به خصوص تولید ماسک مورد نیاز شهروندان را جرو برنامه‌های مهم در شرایط خاص کرونایی ذکر کرد..

مهریز ۲۰ هزار بسیجی دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفر در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد که از اوایل اسفند ماه ۹۸ تاکنون ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۳۰۴ نفر از بیماران در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۳۱ هزار و ۶۵۰ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر اول آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۴۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۴۲ نفر آنها در بیمارستان بستری هستند. 

معاون وزارت بهداشت گفت:  تاکنون ۴۴۲ هزار و ۶۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و چهار هزار و ۸۹۵ نفر از بیماران هم تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: تاکنون چهار میلیون و ۶۲۸ هزار و ۸۶۶ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: از لحاظ شیوع کرونا شرایط بهداشتی استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها