شهردار جدید میاندوآب معرفی شد

مهاباد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر میاندوآب با اشاره به صدور حکم شهردار جدید این شهر از سوی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طی مراسمی با حضور فرماندار و پس از هفت ماه بلاتکلیفی "مرتضی نجفی" به عنوان شهردار جدید این شهر معرفی شد.

احد غفاری روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اوایل سال‌جاری با استعفای رسول ملکی (شهردار سابق)، وحید اصغری‌پور به عنوان سرپرست این شهرداری انتخاب شد.

وی با بیان اینکه وی تاکنون در این سمت مدیریت شهرداری را برعهده داشت، افزود: در این مدت شورای شهر میاندوآب در ۲ مرحله "حسن فتحعلی‌پور" و "مکاییل نریمانی" را به عنوان شهردار جدید انتخاب کرد ولی هیچکدام از آنها حایز شرایط لازم برای تصدی این پست از سوی نهادهای ذی صلاح تشخیص داده نشدند.

رییس شورای اسلامی شهر میاندوآب اضافه کرد: در مرحله سوم نیز شورای شهر میاندوآب "مرتضی نجفی" یکی از اعضای این شورا را به عنوان شهردار انتخاب کرد که پس از حدود ۲ ماه، حکم وی از سوی محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی صادر و امروز با حضور فرماندار و جمعی از اعضای شورا، به صورت رسمی به عنوان شهردار جدید معرفی شد.

رییس شورای شهر میاندوآب اظهار داشت: انتظار داریم با همکاری‌های تنگاتنگ فرماندار، مسوولان و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی قبل از آغاز فصل سرما برخی از کارهای ضروری در حوزه عمرانی شهر را اجرایی کنیم.

غفاری در ادامه ضمن قدردانی از خدمات و تلاش‌های وحید اصغری‌پور به عنوان سرپرست و کارکنان و کارگران خدوم شهرداری گفت: به شهروندان میاندوآبی که در این مدت یاریگر ما در امر مدیریت شهری بودند قول می‌دهیم مشکلات و نیازهای اساسی و اولویت‌دار شهر را که شناسایی کرده‌ایم تا پایان دوره پنجم شوراها برطرف کنیم.

وی افزود: از همه شهروندان درخواست می‌شود با ارایه پیشنهادها و راهکارهای خود شهردار جدید و شورای شهر را در خدمات رسانی بهتر به شهر و شهروندان یاری کنند.

رئیس شورای شهر میاندوآب با بیان اینکه هدف ما جلب رضایت خداوند متعال و شهروندان است، گفت: بخاطر محدودیت‌های کرونایی مراسم خاصی برای معارفه شهردار جدید برگزار نمی‌شود.

غفاری همچنین با بیان اینکه به یقین با این انتصاب شاهد روند رو به رشد در شهر خواهیم بود، افزود: از شهردار جدید می‌خواهیم توجه به نظافت و زیباسازی شهر و آسفالت معابر را در اولویت قرار دهد.

مرتضی نجفی شهردار جدید میاندوآب‌ عضویت در دوره فعلی و دور چهارم شورای اسلامی شهر میاندوآب را در کارنامه خود دارد.

همچنین رسول ملکی شهردار مستعفی و پیشین میاندوآب‌ نیز عضو شورای شهر بود که با اولین رای به پارلمان محلی راه یافته بود و از اواخر آذر ماه سال ۱۳۹۶ به عنوان شهردار انتخاب شد و تا پنجم فروردین ماه سال‌جاری در این سمت فعالیت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha