۶۵۴ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی کرونا در کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: تاکنون ۶۵۴ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی کرونا به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع این بیماری در استان پرداخت شده است.

برهان صلواتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۹ هزار و ۵۱۱ فقره پرونده ویژه پرداخت تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا به مبلغ یک هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال در کردستان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه این پرونده‌ها به بانک‌های عامل معرفی شده است، اضافه کرد: تاکنون مبلغ ۶۵۴ میلیارد ریال تسهیلات به ۶ هزار و ۷۶ متقاضی معرفی شده به بانک‌های استان، پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: با این میزان تسهیلاتی پرداختی اشتغال هفت هزار و ۵۸۳ نفر از کارگران و کارکنان ۶ هزار و ۷۶ واحد خدماتی و  تولیدی تثبیت شده است.

وی یادآور شد: از آنجا که شیوع کرونا منجر به متضرر شدن و آسیب وارد کردن به بسیاری از کسب و کارها شد دولت به شیوه‌های مختلف از جمله پرداخت تسهیلات حمایتی، امهال تسهیلات و برقراری بیمه بیکاری اقدام به حمایت از شاغلان و افرادی که بدلیل شرایط پیش آمده از کار بیکار شدند، کرده است.

۱۴ رسته شغلی از جمله مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، تولید و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و آموزشگاه‌های رانندگی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب‌های شیوع ویروس کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =