طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری و روستایی در مجلس پیگیری می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس شورای عالی استان‌ها گفت: طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری و روستایی را در مجلس شورای اسلامی در دست پیگیری داریم که بواسطه آن تمام مشکلات در حوزه‌های زیرساختی حل شده و با کاهش بروکراسی اداری، این امور به شهرداری‌ها واگذار می‌شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا احمدی روز پنجشنبه در بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی کردستان اظهار داشت: در قالب این طرح مشکلاتی در حوزه زیرساختی با شرکت‌های خدماتی وجود نخواهد داشت و تمام امور زیر نظر شهرداری و با از بین رفتن بروکراسی اداری انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه امروز شورای عالی استان‌ها در جایگاهی قرار گرفته است که باید از ظرفیت آن استفاده بیشتری شود، افزود: این شورا در اجلاس‌های گوناگون با حضور مسوولان دستگاه‌های حاکمیتی برگزار شده و امور کشور در این شوراها به بحث گذاشته می‌شود.

رییس شورای عالی استان‌ها یادآور شد: این که می‌گویند شوراها در کشور نمی‌توانند کاری انجام دهند دروغ بزرگی است و تنها مشکل اساسی کشور بروکراسی اداری و تکرار یک چرخه در ادارات است که باید با کمک دستگاه‌های اجرایی به حل این معضل کمک کنیم.

احمدی با بیان اینکه شورای عالی به عنوان شورایی فرادستی در تمامی شوراهای مختلف کشور مشارکت دارد، افزود: فضای خوبی ایجاد شده که باید از آن حداکثر استفاده را کرد.

وی اظهار داشت: شوراهای اسلامی به جای گیر دادن به مسوولان و استانداران، کمی هم به رفتار خود فکر کنند، چرا که مردم شوراها را هم مسوول رفع گرانی، فقر و مشکلاتی می‌دانند که در کشور وجود دارد.

رییس شورای عالی استان‌ها، انسجام و یکدلی را ضرورت امروز کشور برای گذر از مشکلات دانست و گفت: با کوبیدن یکدیگر مشکلی حل نخواهد شد.

احمدی یکی از دلایل بها ندادن به شوراها را خود شوراها دانست و از آن به عنوان پدری پولدار با لباس مندرس یاد کرد و افزود: پیگیر هستیم تا ردیفی در بودجه سالانه به شوراها هم اختصاص یابد، چرا که شوراها دیرتر از دیگر نهادهای عمومی کشور تشکیل شده‌اند و در ردیف بودجه کشور جایی ندارند.

 وی با بیان اینکه با ۱۵ دستگاه اجرایی تفاهم نامه همکاری داریم یادآور شد: ۱۱ شورای راهبردی در شورای عالی استان‌ها تشکیل شده است که گام مهمی در پیشبرد اهداف شوراها به شمار می‌رود.

رییس شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: امروز شخص رییس جمهور و وزرا به نامه های شوراهای اسلامی جواب می‌دهند و این نشان از تقویت جایگاه شوراها دارد و در حال حاضر به دنبال تثبیت این جایگاه در کشور هستیم.

احمدی به فعالیت ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ عضو شورای شهر و روستا در کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر یک هزار و ۳۴۸ شهرداری در کشور داریم که شهرداران آن با انتخاب شوراها فعالیت دارند و  ۳۷ هزار و ۸۰۰ دهیار هم روستاها را اداره می‌کنند.

وی با بیان اینکه ماهانه ۶۰۰ میلیون تومان به حساب شورای استان‌ها برای پرداخت به کارکنان دبیرخانه شورای اسلامی واریز می‌شود، اظهار داشت: تفاهمنامه‌ای بین شورای عالی استان‌ها و سازمان برنامه و بودجه تدوین شده است تا نقش کلیدی شوراها در تدوین برنامه و بودجه سالانه ایفا شود و با آن موافقت هم شده است.

 احمدی اضافه کرد: در حال حاضر نمایندگانی در هیات‌های عمومی دیوان عدالت اداری داریم که به واسطه حضور آنان در ابطال بخشنامه های دولتی و مصوبات شورا ها نفوذ داریم.

رییس شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه تفاهم نامه‌ای هم با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور داشته‌ایم و بر اساس آن مشکلات قولنامه‌ای حل خواهد شد، گفت: مشکلات فرهنگی را هم از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر هستیم.

رییس شورای عالی استان‌ها از کردستان به عنوان دریچه مهم امنیت کشور نام برد و افزود: همه مردم ایران و شورای عالی استان‌ها عاشق کردستان هستند.

رییس شورای عالی استان‌ها و مدیرکل امور شوراها و شهرداری‌های وزارت کشور روز پنجشنبه در سفری یک روزه به کردستان وارد سنندج شدند. آنان در بدو ورود به سنندج، بعد از حضور در مزار شهدای گمنام، با نماینده ولی فقیه در کردستان دیدار کردند.

شرکت در بیستمین جلسه شورای اسلامی کردستان، شرکت در جلسه شورای شهر سنندج و نشست خبری با اصحاب رسانه‌، از دیگر برنامه های علیرضا احمدی و محمدرضا صمیمی به این استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها