متقاضیان مسکن ملی شهر ساوه با قرعه کشی انتخاب شدند

ساوه-ایرنا- آیین قرعه کشی و انتخاب یک هزار و ۱۲۵ تن از متقاضیان واحد شرایط برای مراحل دوم و سوم طرح اقدام ملی مسکن در شهر ساوه برگزار شد.

به گزارش ایرنا در این مراسم که با حضور استاندار مرکزی، نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه ساوه در قالب نشست شورای اداری برگزار شد، مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار کرد: این افراد از میان ۲ هزار و ۱۵۰ نفر از ثبت نام کنندگان واجد شرایط انتخاب شدند.

«احمد مرزبان» اظهار داشت:با توجه به سهمیه یک هزار و ۶۲۰ واحدی ابلاغی شهر ساوه پس از انجام مقدمات اجرای طرح مسکن ملی و ثبت نام متقاضیان در سامانه، کار پالایش متقاضیان و تامین  زمین در قالب سه پروژه انجام شد.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده پروژه های ۳۸۴ واحدی شهرک علوی،  ۴۸۴ واحدی شهرک فجر و ۷۶۸ واحدی کوی مهر در قالب طرح اقدام ملی برای شهروندان متقاضی در ساوه جانمایی و معرفی شد که در مجموع شامل یک هزار و ۶۳۶ واحد مسکونی و بیشتر از سهمیه ابلاغی است.

مرزبان گفت: ۸۰۰ نفر در آبان سال گذشته و آغاز مرحله نخست طرح اقدام ملی در ساوه نام نویسی کردندکه پس از پالایش و اخذ استعلام‌های مربوطه به ۵۱۱ نفر رسیدند و در این مرحله به دلیل اینکه شمار افراد ثبت نام شده از تعداد واحدها کمتر بود، بدون انجام فرایند قرعه کشی معرفی شدند و تاکنون ۳۸۴ نفر از این تعداد مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال سهم آورده اولیه را به حساب واریز کردند اما هنوز ۱۲۷ نفر به دلیل مشکل واریز نکردن مبلغ بلاتکلیف هستند که در صورت پرداخت کامل سهم آورده به پروژه متصل می شوند.

وی اظهار داشت: در مراحل دوم و سوم نیز کار نام نویسی در اسفند پارسال و فروردین امسال انجام شد و تعداد چهار هزار و ۴۲۸ نفر ثبت نام شدند که پس از پالایش به ۲ هزار و ۱۵۰ نفر کاهش یافت و از این تعداد تاکنون برای یک هزار و ۸۸۳ نفر پیامک افتتاح حساب ارسال شده و برای ۲۴۲ نفر نیز به دلیل نقص مدرک یا تاخیر در احذا استعلام های قانونی هنوز پیامک ارسال نشده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار کرد: پس از قرعه کشی واجدین شرایط و تعیین یک هزار و ۱۲۵ نفر در مراحل دوم و سوم طرح اقدام ملی در ساوه، این افراد باید تا ۲ هفته آینده نسبت به واریز مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال اقدام کنند در غیر این صورت نفرات دیگری جایگزین آنها خواهد شد.

به گفته او کارگزار پروژه های مسکن ملی شهر ساوه، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است و روند نام نویسی، اختصاص زمین و پایلایش اسامی هم به گونه ای است که ساوه در بین شهرستان‌های استان مرکزی به عنوان پایلوت در نظر گرفته شده و در روند عملیات اجرایی پروژه پیشرو است.
مرزبان گفت: نرم افزار مربوط به قرعه کشی مسکن ملی در ساوه با تایید نماینده بازرسی و دستگاه قضائی استان رسیده است و انتخاب افراد به صورت رندوم خواهد بود که نتایج آن به صورت شفاف اطلاع رسانی می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار کرد: در برخی از شهرهای ساوه و زرندیه با وجود تخصیص سهیمه استقبال مناسبی از طرح اقدام ملی نشد به گونه ای که تنها برای نیمی از سهمیه این شهرها ثبت نام انجام شد و در شهر آوه نیز با وجود تخصیص ۲۰ سهمیه، هیچ ثبت نامی صورت نگرفت و دلیل این مساله نام نویسی ساکنان این شهرها در طرح های اقدام ملی شهرهای بزرگتر از قبیل ساوه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =