۲ هزار میلیارد ریال در پایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی سرمایه‌گذاری شده است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: در راستای توسعه تجارت و تبادل مرزی و همچنین برای کمک به احداث کامل کریدور بندر امام (ره) - بازرگان، ۲ هزار میلیارد ریال به همت دولت تدبیر و امید در پایانه‌های مرزی استان سرمایه‌گذاری شده است.

ارسلان شکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان هزینه در پایانه های مرزی سرو ارومیه، رازی خوی، تمرچین پیرانشهر، بازرگان ماکو و کیله سردشت انجام شده و ادامه دارد.

وی اضافه کرد: اجرای پروژه های بهسازی و تعریض راه‌های دسترسی و توسعه پایانه های مرزی شامل احداث سالن های تجاری و مسافری، پارکینگ ها و تیرپارک ها از جمله این اقدامات بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: مشارکت در تعریض و بهسازی محور پلدشت - مرگنلر، تامین قیر و ایمن سازی در بهسازی و تعریض از گیت ورودی منطقه آزاد ماکو تا ورودی شهر ماکو، بهسازی و تعریض سه راهی ایواوغلی تا خوی به طول ۳۰ کیلومتر، ایمن سازی توسعه و تعریض محور سلماس به خوی، ارومیه به سرو و خوی - قطور - رازی نیز از دیگر اقدامات در جهت تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور به شمار می رود.

شکری بیان کرد: ساخت و توسعه ۴۱۵ کیلومتر از کریدور غرب بزرگراهی کشور و توسعه و تکمیل پایانه های مرزی در جهت توسعه صادرات غیر نفتی در استان از جمله برنامه هایی است که در آذربایجان غربی دنبال می شود و با همه توان در جهت تحقق کامل آن گام برمی داریم.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی پنج پایانه مرزی در مرز ایران با ترکیه، عراق و نخجوان دارد که شامل سرو ارومیه، رازی خوی و بازرگان ماکو در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

این تعداد حدود یک چهارم کل پایانه های مرزی کشور را شامل می شود.

آذربایجان غربی تنها استان دارای مرز مشترک با ترکیه است؛ این استان ۵۵۰ کیلومتر مرز با این کشور دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha