۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 84085241
۰ نفر

برچسب‌ها

کلزا در ۴۲۷ هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل کشت شد

اردبیل - ایرنا - مدیرجهاد کشاورزی اردبیل گفت: امسال ۴۲۷ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان با هدف اصلاح الگوی کشت و تحقق جهش تولید به کشت کلزا اختصاص یافت.

علی‌حسین احدی‌عالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: عمده ارقام کشت شده روهان ، ماراتون، گارو و آرشیتکت بوده و طی بازدیدهای انجام شده تمامی مزارع از سطح سبز مطلوبی برخوردار هستند.

وی گفت: برای افزایش کمیت و کیفیت محصول تولیدی در این شهرستان اقدامات لازم ازجمله تهیه بذور اصلاح شده و گواهی شده، مصرف کودهای پایه، رعایت تاریخ کاشت مناسب، کاشت مکانیزه ،  تجهیز اراضی زراعی به سیستم‌های نوین آبیاری ، اقدامات ترویجی متعدد و ارائه دانش فنی و نظارت و تلاش‌های کارشناسان کشاورزی انجام و تلاش شده تا سطح اطلاعات و آگاهی کشاورزان روز به روز افزایش یابد.

وی افزود: دولت با خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از تولید این محصول استراتژیک حمایت می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل اظهارداشت: کارشناسان جهاد کشاورزی در تمامی مراحل کاشت، داشت و برداشت این محصول در کنار بهره‌برداران هستند تا کشاورزان تمام اصول فنی مربوط به این زراعت را از متخصصان بگیرند.

گیاه کلزا یکی از منابع مهم تولید روغن بشمار می‌رود و در تناوب با گندم می‌تواند باعث بهبود حاصلخیزی خاک، کاهش بیماری‌ها، کنترل علف‌های هرز ،افزایش محصول و پایداری تولید گندم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =