توسعه ورزش قهرمانی در استان سمنان نیازمند اراده جمعی است

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: توسعه ورزش قهرمانی در استان نیازمند همراهی و هم‌افزایی بخش‌های مختلف و اراده جمعی است.

مصطفی مرادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت:  استان سمنان  از لحاظ سرانه ورزشی در جایگاه مطلوبی در بین استان‌های کشور قرار دارد و تقویت ارتباط  بین بخش‌های مختلف با ورزش استان می‌تواند جایگاه استان را در ورزش قهرمانی ارتقا دهد.

وی بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان به تنهایی و بدون همراهی بخش‌های مختلف نمی‌تواند جایگاه استان را در ورزش قهرمانی ارتقا دهد و باید همه بخش‌ها کمک کنند.

وی تصریح کرد: توجه به ورزش قهرمانی جایگاه استان و کشور را در عرصه‌های بین‌المللی بیش از پیش بر همگان آشکار می‌کند چرا که در هنگام قهرمانی در رقابت‌های بین‌المللی پرچم کشور به اهتزاز در می‌آید و پخش سرود ملی بر عزتمندی ایران و ایرانیان می‌افزاید.

مرادی اظهار داشت: واکاوی مسائل هر یک از رشته های ورزشی در استان سمنان برای شناسایی و حل مشکلات توسعه ورزش قهرمانی امری ضروری است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

سرپرست ورزش و جوانان استان سمنان اظهار داشت: سرانه فضای ورزشی در استان سمنان به ازای هر نفر ۱.۱۸  متر مربع است و سرانه فضای  ورزشی در مناطق شهری استان ۰.۹۲ مترمربع و سرانه فضای ورزشی در مناطق روستایی ۲.۰۲ متر مربع به ازای هر یک نفر است.

سرپرست ورزش و جوانان استان سمنان بیان کرد: ۵۲۰ باشگاه ورزشی در استان سمنان برای فعالیت ورزشکاران در دسترس قرار دارد.

وی ادامه داد: توجه به رشته‌های پایه و مدال‌آور نقشی مهم در ارتقای جایگاه استان در کشور از لحاظ موفقیت‌های ورزشی دارد و باید این رویکرد تقویت شود.

سرپرست ورزش و جوانان استان سمنان تاکید کرد: استعدادیابی رشته‌های ورزشی در اولویت کاری هیات‌های ورزشی قرار بگیرد و آموزش و پرورش نیز نقشی مهم در شناسایی استعدادهای ورزشی و نقش کمک کننده دارد.

استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفر  بیش از ۴۰ هزار ورزشکار بیمه شده دارد و ۴۶ هیات ورزشی در این استان مشغول به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =