معاون استاندار تهران:‌ طرح‌های ناتمام تا پایان دولت تعیین تکلیف شود

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: همه مسوولان مکلفند تا در سال پایانی فعالیت دولت، توان حداکثری خود را در خدمت رسانی به مردم صرف کرده و طرح‌های نیمه تمام را تعیین تکلیف کنند.

عبدالرضا چراغعلی روز پنجشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه عمرانی قرچک که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: همه مسوولان موظفند تا در سال پایانی دولت دوازهم، توان حداکثری خود را برای خدمت بیشتر و رفع مشکلات مردم بکار گیرند و معاونت عمرانی استانداری تهران نیز از توان خود برای رفع مشکلات زیرساختی شهرستان‌ها استفاده می‌کند.

وی اظهار کرد: تمامی مدیران موظفند به قول خود در رفع مشکلات مردم عمل کرده و آن را محقق کنند، در انجام وظایف با هوشیاری وارد عمل شویم تا مبادا بر اثر سهل‌انگاری مسوولان، حقی از مردم ضایع شود.

معاون استاندار تهران تصریح کرد: در شرایطی که سایه سنگین تحریم‌ها و اقدامات ظالمانه آمریکا و کشورهای متحد، چالش‌های اقتصادی فراوانی برای کشور به وجود آورده و از همه بیشتر، جلوگیری از صادرات نفت، صدمات سنگینی به کشور وارد کرده، لازم است تا مسوولان با تلاش مضاعف به مردم خدمت رسانی کنند.

چراغعلی اظهار کرد: مسوولان عیار خود را باید در این شرایط سخت سنجیده و پایبندی خود را به نظام، آرمان‌های رهبری و مردم نشان دهیم‌چرا که اگر همه شرایط آماده باشد، نفت صد دلاری به فروش برود و همه مرزها به روی کشور باز باشد، هر کسی می‌تواند مدیریت کند.

وی تصریح کرد: پیگیری متعهدانه امور مردم در این شرایط است که هنرنمایی ما را ثابت می‌کند و اقدامات امیدبخش به ویژه در شرایط شیوع کرونا می‌تواند امید را در مردم تقویت کند.

قرچک با وجود کمبودها در مسیر رشد و توسعه قرار دارد

فرماندار قرچک نیز در این جلسه گفت: با وجود آن که شهرستان قرچک از کمبودهایی در حوزه‌های مختلف رنج می‌برد ولی، تلاش‌های دولت تدبیر و امید این شهرستان را در مسیر رشد و توسعه قرار داده است.

بهمن خطیبی اظهار داشت: قرچک از سال ۹۱ به شهرستانی مستقل تبدیل شده ولی با کمبودهایی مواجه است که از جمله مهمترین آن، می‌توان به پهنه سرزمینی محدود آن اشاره کرد که باعث شده در حوزه‌های توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی موانعی به وجود آید.

وی گفت: تا کنون پیگیری‌های زیادی صورت گرفته تا به وسعت شهرستان اضافه شود اما تا کنون نتیجه مطلوبی به دست نیامده و پیگیری‌های استانداری تهران می‌تواند راهگشا باشد، مشکلی که باعث شده تراکم جمعیت شهر را به سمت ارتفاع توسعه دهد.

وی افزود: سه منطقه از شهر قرچک هدف ستاد بازآفرینی پایدار شهری است و ادارات استانی و شهرستانی برنامه‌های خود را در این حوزه آغاز کرده‌اند.

خطیبی با اشاره به احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی به همت دولت تدبیر و امید در قرچک گفت: تنها بیمارستان شهرستان ۶۴ تختخوابی است که در حال حاضر جوابگوی نیازهای منطقه نیست و امکانات آن باید تقویت شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۳۱ تخت بیمارستان برای خدمات‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا اشغال شده است.

فرماندار قرچک گفت: این شهرستان با این تعداد جمعیت و ظرفیت‌های اقتصادی که سرریز جمعیت مهاجر تهران را در خود جای داده، به بیمارستان دیگری نیاز دارد.

وی افزود: موات اعلام شدن برخی پلاک‌های شهرستان نگرانی‌هایی برای ساکنان ایجاد کرده که با پیگیری‌های متعدد نتایجی حاصل شد که خواستار تسریع در آن هستیم، اگر تعدادی از اراضی در حوزه بازآفرینی شهری به شهرداری واگذار شود، اجرای طرح‌های عمرانی تسریع بخشیده می‌شود.

وی گفت: شهرک باغشهر و گلشهر به دلیل مشکلات فاضلاب، دچار معضلات بهداشتی شده‌اند که اداره کل راه و شهرسازی باید در اجرای برنامه‌های موقت و بلندمدت مربوطه تسریع کند.

خطیبی با اشاره به تراکم بالای دانش آموزی در مدارس قرچک گفت: در حال حاضر ۵۴ هزار دانش آموزان زیر نظر حدود ۴ هزار پرسنل فرهنگی مشغول به تحصیل می‌باشند که این تعداد جمعیت، به ساخت چندین مدرسه ۱۲ و ۱۵ کلاسه نیاز دارد.

وی به اجرای طرح‌های راه‌آهن در احداث خط چهارم قطار شهری تهران- قرچک در محدوده این شهرستان اشاره کرد و افزود: احداث دو زیرگذر محمدآباد و داودآباد به دلیل مشکلات فنی، با تأخیر ده ساله مواجه شده بود که با توافق بین شهرداری و راه آهن و لزوم تسریع اجرای این پروژه، عملیات اجرایی آن آغاز شده که انتظار می‌رود راه آهن نیز تکمیل آن را سرعت بخشد.


قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها