رییس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی: قانون اهانت به کارگزاران را نمی‌پذیرد

ارومیه- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی گفت: تبدیل شدن نقد به تهمت و فحش نه تنها نقد تلقی نمی‌شود بلکه براساس قانون مجازات اسلامی، جرم محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدسلمان ذاکر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اسلام و قانون مجازات اسلامی هرگز اجازه توهین و فحش به اشخاص را نداده و نخواهد داد.

وی افزود: نقد منتهی به تهمت جایی در سیاست‌های کلی نظام نداشته و قوانین مجازات اسلامی نیز این چنین اجازه‌ای را برای دیگران قایل نشده است.

رییس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی ادامه داد: چه‌ بسا تخریب‌ها و تهمت‌های صورت گرفته می‌تواند موجب سوء استفاده دشمنان شده و زمینه بهره‌برداری آنان از فضای موجود را فراهم کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که ابزارهای مختلفی چون ‌تذکر، سوال، تحقیق و تفحص برای نظارت در اختیار مجلس وجود دارد نباید از مواردی مانند تهمت و اهانت استفاده شود که در شان کارگزاران یک کشور اسلامی نیست.

حجت‌الاسلام ذاکر با بیان اینکه نظارت جدی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نباید جای خود را به فحش و تهمت بدهد، افزود: رییس جمهوری و وزرا نیز کارآمدی خود را باید بالا ببرند چرا که وضعیت معیشتی به مردم فشار آورده است.

وی اضافه کرد: این نکته نیز فراموش نشود زیرا نظارت‌های دیگری وجود دارد که می‌تواند به نفع جامعه باشد چنانکه سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و وزارت اطلاعات هرکدام می‌توانند با مشاهده کوتاهی‌های صورت گرفته برخوردهای لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: برابر اخلاق کارگزاران جمهوری اسلامی، نقد کارگزار باید منصفانه و منطقی و در چهارچوب قانون باشد.

هجمه و توهین علیه رییس جمهوری و استفاده از ادبیات توهین‌آمیز این روزها شدت بیشتری به خود گرفته و برخی با بکارگیری الفاظ توهین‌آمیز از هیچ اهانتی ابا نکرده و بی محابا همچنان به رییس جمهوری می‌تازند؛ تخریب و توهین حتی به فضای مجازی و سخنرانی‌ها نیز راه یافته و برخی در سخنان خود وقیحانه‌ترین توهین‌ها را خطاب به شخص دوم ملکت بیان می‌کنند که این نوع ادبیات مغایر با اخلاق اسلامی و آموزهای دینی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =