کمبود پزشک متخصص در تایباد برطرف شد

مشهد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: با شروع فعالیت هشت پزشک متخصص، مشکل کمبود پزشک حوزه بهداشت و درمان این شهرستان برطرف شد.

حیدر احسانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مهم در چارچوب تکمیل کادر درمانی و با هدف کاهش ساعت کاری نیروهای درمانی درگیر با بیماران کرونایی با اعزام پزشکان متخصص در رشته های طب اورژانس، داخلی، پاتولوژی، عفونی، اطفال و قلب در نیمه دوم امسال محقق شد.
وی ادامه داد: تعداد پزشکان متخصص شاغل به کار در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان تایباد از ۱۹ پزشک در حال حاضر به ۲۷ نفر افزایش یافته است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: با توزیع این پزشکان متخصص بخش زیادی از کمبودهای شدید در شهرستانهای تربت جام، خواف و باخرز که در بعضی از مواقع به تایباد مراجعه میکردند برطرف و از مشکل اعزام بیماران به مشهد کاسته شده است.
احسانی افزود: در عین حال شهرستان تایباد در بخش زنان و زایمان و اطفال کمبود پزشک متخصص دارد.

وی به طرحهای نیمه تمام بهداشتی و درمانی این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر پنج طرح عمرانی در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان در ۲ بخش مرکزی و میان ولایت تایباد نیمه تمام مانده است که ۸۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برای بهره برداری نهایی و تجهیز آنها افزون بر ۶۰ میلیارد ریال نیاز است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: خرابی تنها دستگاه تشخیص طبی سی.تی.اسکن موجود در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) تایباد، به چالش اصلی حوزه بهداشت و درمان این شهرستان مرزی مبدل شده است و این دستگاه از تیر ماه امسال از کار افتاده است لذا هم‌اینک شهروندان تایبادی نیازمند تشخیص طبی، ناگزیر از سفر به شهرهای تربت‌جام  و مشهد هستند.

احسانی افزود: گرچه تعمیر تنها دستگاه سی.تی.اسکن موجود در تایباد نیازمند تامین ۶ میلیارد ریال اعتبار است ولی با توجه به فرسودگی این دستگاه، حتی با تعمیر آن نیز نمی‌توان خدمات پزشکی تشخیصی چندان مطلوبی به شهروندان تایبادی ارائه کرد.

وی اضافه کرد: با رایزنی های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با اعتباری افزون بر ۱۷ میلیارد ریال اقدامات برای خرید یک دستگاه سی. تی. اسکن برای بیمارستان خاتم الانبیا(ص) فراهم شده است که قرار بود تا پایان شهریور ماه در این مرکز نصب شود ولی تاکنون هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است.

او به عمر بیش از ۴۵ ساله بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) تایباد اشاره و بیان کرد: روزآمدن کردن و ارتقای کیفی و کمی خدمات درمانی نیز در این شهرستان مرزی نیازمند عملیات فوری بازسازی و همچنین تجهیز این مرکز درمانی است.

مرکز شهرستان مرزی ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =