۸۹ درصد از واحدهای مسکن مهر امروز افتتاح شد

تهران- ایرنا- معاون مسکن وزارت راه وشهرسازی در مراسم افتتاح پروژه‌های اقدام ملی مسکن و طرح مسکن مهر، گفت: امروز ۸۹ درصد از واحدهای مسکن مهر در کشور توسط رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، محمود محمود زاده در مراسم افتتاح پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن و همچنین طرح مسکن مهر که پیش از ظهر امروز -پنجشنبه- در شهر جدید پردیس برگزار شد، اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در ۸ استان به بهره‌برداری می‌رسد و ۷۵درصد از منابع تولید انبوه مسکن توسط مردم تامین شد.

وی ادامه داد: اشتغالزایی برای ۳۳ هزار نفر در اجرای این پروژه‌ها با اعتبار پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری که سهم دولت یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و مابقی نیز از محل آورده‌های مردم تامین شده است.

معاون مسکن وزارت راه وشهرسازی با اشاره به زمان ساخت پروژه ها، اظهار داشت: ساخت اکثر این پروژه‌ها از اواخر سال ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ آغاز شده بود که در قالب واگذاری زمین به تعاونی‌های مسکن عملیاتی شد.

۴۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور افتتاح شد

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور در این آیین اظهار داشت : امروز ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور افتتاح می‌شود که مجموع افتتاح‌های مسکن مهر به ۲ میلیون و ۴۵ هزار واحد خواهد رسید.

حبیب الله طاهر خانی گفت: ۱۴ هزار واحد مسکن مهر افتتاحی در شهر جدید پردیس خواهد بود  با توجه به اینکه مسکن مهر پردیس یکی از پروژه‌های کلان شهرسازی کشور بود که ساخت ۸۳ هزار واحد مسکن مهر در تعهد شرکت عمران شهر جدید پردیس است.

معاون وزیر راه و شهر سازی با اشاره به اهمیت همکاری سایر دستگاه‌های دولتی برای ساخت مسکن مهر پردیس اظهار داشت: با همکاری دولت و دستگاه‌های خدمات‌رسان توانستیم مسائل ابتدایی ابتدایی این شهر مانند لوله‌کشی آب و فاضلاب، راه‌های دسترسی و خدمات روبنایی را تکمیل کنیم و مجموع واحدهای مسکن مهر تکمیل شده در پردیس به ۶۰ هزار واحد از ۸۳ هزار واحد برنامه‌ریزی شده است.

آغاز ساخت ۹۵ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی 

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن  در آیین آغاز بهره‌برداری و شروع عملیات اجرایی طرح‌های اقدام ملی مسکن و همچنین افتتاح واحدهای مسکن مهر  اظهار داشت: در سال‌های اخیر تکمیل مسکن مهر و ساخت شهرهایی با جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر در حوزه وظایف سازمان ملی زمین و مسکن قرار گرفت.

علی نبیان با اشاره به شرایط طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: در اجرای این طرح که امروز اراضی ۱۳۵ هزار واحد به مردم واگذار می‌شود، تاکنون ساخت ۹۵ هزار واحد  واگذاری اجرایی شده است.

وی ادامه داد: امروز ساخت ۲۵۳ هزار واحد با واگذاری آغاز خواهد شد و پس ازثبت نام،  واگذاری و آماده سازی اراضی، قرارداد ساخت مسکن میان ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها با دریافت‌کنندگان زمین‌ها امروز به امضا می‌رسد.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن  با اشاره به وضعیت ساخت و ساز واحدهای طرح اقدام ملی، اظهار داشت: ۹۵ هزار واحد دارای پیشرفت فیزیکی در ساخت و ساز هستند که در برخی پروژه‌ها، واحدهای در مرحله فونداسیون و تعدادی هم در مرحله اسکلت فلزی قرار دارند.

شهرستان پردیس با جمعیتی  در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha