فدراسیون از هیات ورزش‌های همگانی مهاباد قدردانی کرد

مهاباد- ایرنا- هیات ورزش‌های همگانی مهاباد به پاس تلاش در اجرای برنامه‌های پوشش سراسری "ورزش در خانه" در ایام قرنطینه خانگی از طرف رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور مورد قدردانی قرار گرفت.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد روز جمعه در گفت و  گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز گذشته "افشین ملایی" رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور با اهدای لوحی به "جمال دارند" رئیس هیات ورزش‌های همگانی این شهرستان از اجرای موفق برنامه پویش ورزش‌های همگانی در ایام کرونا قدردانی کرد.

قرنی مصطفی پور اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا و با توجه به محدودیت‌های حضور در اماکن ورزشی و تجمعات، پویش‌های مختلفی در قالب ورزش در خانه در دستور کار این اداره قرار گرفت که مورد استقبال شهروندان نیز واقع شد.

وی اضافه کرد: در این مدت ۲۶ عنوان برنامه مختلف شامل انواع ورزش‌های خاگی و تمرینات ورزشی برای تمام گروه‌های سنی به صورت کلیب ضبط شده و در فضای مجازی و رسانه گروهی از جمله صدا و سیما در اختیار شهروندان قرار گرفت تا ضمن کمک به پویش قرنطینه خانگی، فعالیت ورزشی هموطنان نیز تعطیل نشود.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد با بیان اینکه فعالیت‌های ورزشی در منزل و فضای کوچک نیز قابل اجرا است، اضافه کرد: در ایام مقابله با کرونا پویش‌های دوچرخه‌سواری همگانی و ورزش‌های صبحگاهی با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح شهرستان برگزار شده که مورد توجه فدراسیون هم قرار گرفته است.

مصطفی‌پور با اشاره به اینکه فعالیت سالن‌ و اماکن ورزشی هم‌اکنون ممنوع است، تاکید کرد: این روزها مهم‌ترین نکته‌ حفظ سلامت مردم است و به‌طور حتم حرکات ورزشی در منزل موجب تقویت قوای جسمانی برای مقابله با ویروس کرونا خواهد بود.

شهرستان ۲۴۰ هزار نفری مهاباد دارای ۹ هزار ورزشکار در قالب ۴۳ هیأت، ۷۰ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی است.

ستاد مقابله با کرونای آذربایجان‌غربی به‌منظور مقابله و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا سه هفته متوالی فعالیت تمام اماکن ورزشی را تا پایان روز دهم آبانمان تعطیل اعلام کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها