۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84085170
۰ نفر

برچسب‌ها

مسیر گردشگری جدید در استان اردبیل ایجاد شد

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: در راستای توسعه متوازن صنعت گردشگری مسیر جدید گردشگری جنوب به شمال در این استان ایجاد شد.

به گزارش ایرنا ، نادر فلاحی روز پنجشنبه در بازدید از عملیات اجرایی طرح گردشگری اندبیل خلخال افزود: رویکرد جدید این اداره کل توسعه متوازن گردشگری در استان بر خلاف گذشته که شرق به غرب بوده ، ایجاد مسیر جدیدی از شمال تا جنوب آن بوده است.

وی اظهارداشت: خلخال با توجه به داشتن ظرفیت‌های بالای تاریخی، طبیعی و فرهنگی ظرفیت بسیار بالایی بر توسعه گردشگری داشته و با توجه به تعدد راه‌های ورودی از سمت استان گیلان به این شهرستان هم‌اکنون خلخال به عنوان دروازه ورودی گردشگران از منطقه جنوب استان اردبیل محسوب شده و در آینده نزدیک این شهرستان به قطب سوم گردشگری منطقه تبدیل خواهد شد.

فلاحی گفت: اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان در ۲ سال گذشته با حمایت ویژه از سرمایه‌گذاران پروژه‌های بسیار شاخص و پیشران در شهرستان اجرا کرده و طرح‌های بزرگی نیز در دست اجرا دارد که با بهره‌برداری از آنها از جمله طرح گردشگری اندبیل تحول بزرگی در رونق گردشگری این شهرستان ایجاد خواهد شد.

او با بیان اینکه تاخیر بیش از اندازه در اجرای طرح گردشگری اندبیل خلخال و به دلیل دست بدست شدن چندین باره این پروژه موجب دلسردی مردم شهرستان از اجرای این طرح شده ، افزود: با توجه به ورود سرمایه‌گذار جدید به این طرح و آغاز عملیات اجرایی راه‌اندازی پیست اسکی و تله‌اسکی تفرجگاه اندبیل به عنوان پروژه‌های پیشران طرح انتظار از سرمایه‌گذاری مجری بخش خصوصی آن انتقال امکانات و تجهیزات تله‌اسکی و تله‌سیژ خریداری شده از کشور خارجی به محل اجرای پروژه جهت روشنگری افکار عمومی است.

وی اظهارداشت: هم‌اکنون ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی در محل اجرای پروژه مشغول آماده‌سازی پیست اسکی بوده و این کار تا پایان یک هفته تکمیل شده و مجری طرح تلاش می‌کند قبل از آغاز فصل سرما تجهیزات تله‌اسکی را برای بالا رفتن ورزشکاران اسکی در این محل راه‌اندازی کند.

فلاحی گفت: ایجاد سایر امکانات در نظر گرفته شده از جمله راه‌اندازی تله‌سیژ ،هتل طبیعت‌درمانی،رستوران و سایر امکانات رفاهی پیش‌بینی شده در طرح در سال آینده اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به پروژه‌های  گردشگری در دست اجرا تشریح کرد: طرح جامع منطقه نمونه گردشگری ازناو پس از بیش از ۱۰ سال وقفه مصوب و عملیاتی شد.

فلاحی با اشاره به اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رییس‌جمهوری برای زیرساخت‌های گردشگری استان گفت: از این میزان اعتبارات برای مسیرهای گردشگری خلخال مانند اسالم خلخال، ماسال گیلوان اختصاص می‌یابد تا تکمیل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =