۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 84085163
۲ نفر

برچسب‌ها

۶۸۰ هکتار به مساحت همدان اضافه شد

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: به منظور توسعه و گسترش شهر و اجرای طرح اقدام ملی و تولید مسکن، ۶۸۰ هکتار زمین به مساحت شهر همدان اضافه شد.

سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در نشست بررسی اجرای طرح اقدام ملی و تولید مسکن در همدان گفت: محدودیت‌هایی از نظر تامین زمین برای اجرای این طرح وجود داشت که با گسترش شهر این محدودیت برطرف می‌شود.

وی اظهار داشت: راه و شهرسازی پیشنهاد الحاق یک‌هزار هکتار زمین را به وسعت شهر همدان ارایه کرد که ۶۸۰ هکتار آن مصوب شد و مراحل نهایی تصویب آن، در کارگروه امور زیربنایی در دست اقدام است.

شاهرخی ادامه داد: به منظور اجرای این طرح، ۱۰ هزار هکتار نیز در شهر ملایر، از زمین های شهرک فرهنگیان به مساحت این شهر اضافه می شود.

وی بیان کرد: تاکنون برای ساخت هفت هزار و ۷۴۵ واحد از این طرح، زمین تامین شده است.

استاندار همدان افزود: از تعداد افراد متقاضی این مسکن‌ها، تا امروز یک هزار و ۳۰۸ متقاضی وجه اولیه را واریز کردند.

وی ادامه داد: هر متقاضی باید ۴۰ میلیون تومان وجه اولیه واریز کند که در مجموع تا کنون نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان جمع آوری شده است.

شاهرخی تاکید کرد: تامین زمین و صدور پروانه ساخت از مهم ترین اولویت های این طرح است که با تفاهم صورت گرفته، قرار شد شهرداری ۵۰ درصد عوارض را تخفیف دهد تا قیمت تمام شده کاهش یابد.

وی اظهار داشت: تعهد تامین برای ۲۳ هزار واحد  مسکونی در طرح اقدام ملی و تولید مسکن بسیار مهم است و تامین زمین آن اهمیت ویژه‌ای دارد.

استاندار همدان با تاکید بر افزایش سرعت اجرای ایت طرح افزود: تا ۱۰ ماه آینده و پیش از پایان کار دولت دوازدهم باید برنامه زمان بندی داشته باشیم تا عملیات اجرایی این طرح را پیش ببریم.

وی با اشاره به کمبود مصالح ساختمانی در همدان بیان کرد: معدن دارانی که از تولید مصالح ساختمانی خودداری کنند خلع ید می شوند.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ همدان با وسعت نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع، حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، استان همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده‌است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز فاقد مالکیت مسکونی از سال ۱۳۸۴ به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =