۸۵ دفتر فناوری اطلاعات روستایی در چهارمحال و بختیاری دایر می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت:به منظور سهولت در خدمات‌رسانی به روستاها ۸۵ دفتر خدمات ارتباطی روستایی (ICT ) یا همان دفاتر فناوری اطلاعات روستایی و پیشخوان دولت در این استان فعال می‌شود.

مرتضی بلالی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، با بیان اینکه هم اینک ۱۲ دفتر خدمات ارتباطی روستایی  در این استان فعال است، افزود: فعال کردن دفاتر جدید ICT  روستایی در دستورکار این اداره کل قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این دفاتر نقش موثری در صرفه‌جویی هزینه، زمان و کاهش مشکلات ترد مردم از روستاها به شهرها دارند، گفت:براساس برنامه ششم توسعه، دغدغه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش خدمات  با سرعت بالا و هزینه کم به مناطق روستایی است.
بلالی افزود:ارائه حداقل چهار خدمت الکترونیکی اصلی دولت سلامت، آموزش، کشاورزی و بانکی در ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور امکان‌پذیر است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۳۰ درصد مبادلات تجاری مردم از طریق تجارت الکترونیکی انجام شود، ادامه داد: مسئولان دفاتر ICT در روستاها می‌توانند از طریق توسعه کسب و کار الکترونیکی اشتغالزایی و کسب درآمد کنند.
وی یادآور شد: همچنین برای ارتقای وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، توسعه شبکه موبایل و اینترنت پر سرعت در روستاها مورد توجه جدی قرار گرفت.

بلالی تصریح کرد: اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات و اتصال رایگان مدارس به شبکه ملی از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید برای بهبود حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است که تاکنون یکهزار و ۲۷۰ مدرسه به شبکه اطلاعات متصل و ۱۶۵ مرکز آموزشی دارای اولویت نیز در فرایند انجام قرار دارد.

وی اظهار داشت: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای تحقق اهداف دولت در این حوزه، همزمان با سال "جهش تولید" برنامه‌های کارشناسی، علمی و عملیاتی را در دستورکار خود داده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: دولت با این اقدام ثابت نشان داده است که برقراری عدالت اجتماعی در تمامی نقاط شهری و روستایی از مهم‌ترین اولویت‌ها و نیازهای توسعه‌ای است.

وی افزود: اجرای این طرح‌ها در اشتغال‌زایی، کاهش نرخی بیکاری، رونق اقتصادی، ارتقای خدمات رفاهی، کم شدن شکاف دیجیتالی، توسعه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات، و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی نقش‌آفرین است.

بلالی تصریح کرد: توسعه خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرهای استان از مهمترین راهکارهای افزایش خدمات کمی و کیفی با هدف ارتقای رفاه عمومی شهروندان جزو برنامه‌های اولویت‌دار این اداره است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با  ۹۷۹  هزار نفر جمعیت است  که  نزدیک به ۹۰۰ روستا در این استان وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها