مدیرکل: شهرک مهارتی در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان از راه اندازی شهرک مهارتی در کرمان خبر داد و گفت: تمامی رشته‌های فنی و حرفه ای در این شهرک تجمیع و آموزش‌ها به مهارت آموزان ارائه می‌شود.

اسحاق جهانگیری شامگاه پنجشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ایجاد این شهرک مصوبه شورای مهارت استان است افزود: این شهرک توسط بخش خصوصی و با همکاری استانداری، راه و شهرسازی و فنی و حرفه‌ای ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واگذاری زمین این شهرک توسط دستگاه‌های مربوطه انجام می‌شود گفت: زمین این شهرک باید در محدوده شهری برای دسترسی به خدمات شهری قرار داشته باشد و طی مکاتبات انجام گرفته تاکنون چند نقطه شهری در این خصوص معرفی شده است.

 مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان با اشاره به تنوع رشته‌های فنی و حرفه‌ای در این شهرک افزود: در استان کرمان آموزش بیش ۸۰۰ حرفه مهارتی ارائه می شود.

جهانگیری با بیان اینکه ایجاد شهرک مهارتی در استان کرمان هیچ بار مالی برای دولت ندارد تصریح کرد: با ایجاد این شهرک دسترسی مهارت آموزان برای شرکت در دوره‌های مختلف مهارتی آسان می‌شود.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا زنجیره آموزش‌های مهارتی را در سطح استان قطع نکرده است تصریح کرد: آموزش های مهارتی  در کارگاه‌های فنی و حرفه ای استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت یک روز درمیان با ۲ شیفت برگزار می‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان با اشاره به اینکه تعهدات آموزشی و مهارتی استان کرمان  براساس برنامه ریزی های انجام شده به طور کامل ارایه شده است تصریح کرد: طی ۶ ماهه اول امسال در بخش خصوصی برای سه میلیون نفر ساعت و در بخش دولتی برای چهار میلیون و ۵۰۰ نفر ساعت خدمات آموزشی فنی و حرفه ای ارائه شده است.

جهانگیری با بیان اینکه جایگاه مهارت‌آموزی در بین جوانان باید از طریق رسانه‌ها به آحاد جامعه منتقل شود خاطرنشان کرد: در استان کرمان و به ویژه در سطح کشور به مهارت‌افزایی نیاز داریم و باید به این مقوله نگاه ویژه‌ای شود و اگر رسانه‌ها از پرداخت به حوزه مهارت غفلت کنند؛ ضرر بزرگی به کشور وارد می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =