۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84085153
۰ نفر

برچسب‌ها

نیاز فوری به گروه خونی A مثبت در گیلان

رشت - ایرنا- مدیر پزشکی انتقال خون گیلان از کمبود شدید خون در گروه خونی A مثبت در این استان خبر داد.

دکتر گیتی ایزدی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : هم اکنون ذخیره خونی A مثبت در استان گیلان به شدت کاهش یافته لذا از دارندگان  این گروه خونی درخواست می شود که با اهدای خون خود به یاری بیماران نیازمند بشتابند.

وی با بیان اینکه انتقال خون در گیلان همیشه به یاری اهداکنندگان در همه گروه های خونی نیازمند است، خاطرنشان کرد : هم اکنون به مشارکت مردم در گروه خونی A مثبت برای اهدای خون نیاز ضروری و مبرم داریم.

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان ضمن قدردانی از مردم برای تامین خون های مورد نیاز بیماران در این استان خاطر نشان کرد: منتظر حضور گرم اهداکنندگان در پایگاه های انتقال خون استان هستیم.

در نیمه نخست امسال ۴۳ هزار و ۴۴۱ نفر در گیلان برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۸۲۰ نفر موفق به اهدای خون شدند، از مجموع اهداکنندگان، ۲۲ هزار و ۱۱۳ نفر اهداکننده مستمر، ۱۰ هزار و ۳۳۲ نفر با سابقه بوده و پنج هزار و ۳۷۵ نفر برای اولین بار برای اهدای خون اقدام کردند.

سالانه به طور میانگین بیش از ۲۰۰ هزار واحد خون و فرآورده های خونی در استان گیلان تولید می شود که برای مصدومان حوادث، جراحی ها، بیماران هموفیلی، فاویسم و افراد نیازمند مصرف می شوند.  

استان گیلان به علت گردشگرپذیر بودن، آمار بالای جراحی های قلب و عروق، تصادفات، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزو استان های اول کشور به لحاظ مصرف فرآورده های خونی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =